1000-słów-blog-języka-angielskiego-porady-językowe-nauka-angielskiego-gettinenglish

Jak się za to zabrać?

Przygotuj dowolną fotografię np. swojego ulubionego malarza lub wytnij zdjęcia z kolorowych czasopism. Przyda Ci się zestaw kolorowych długopisów lub zakreślaczy, klej, zeszyt (najlepiej czysty) i odrobina wolnego czasu. Obiecuję Ci, że 20 minut w zupełności wystarczy, aby stworzyć ekspresywny zarys Twoich myśli. Do prezentacji tej techniki zapamiętywania słówek, posłużę się obrazem Fernando Botero Angulo, współczesnego artysty, kolumbijskiego pochodzenia, który stał się dla mnie inspiracją do nauki języka hiszpańskiego.

Kilka zasad

Jeśli zdecydujesz się na naukę w takiej formie, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • stosuj najlepiej wyrażenia, które będą „gotowcami” w codziennej komunikacji,
  • zachowaj podobną kolorystykę słów z ich odpowiednikami na obrazie,
  • wybierz te słowa, które będą dla Ciebie zupełnie nowe.

Metoda z pewnością przypadnie do gustu wzrokowcom, którzy lubią uczyć się twórczo i nie przepadają za mozolnym wkuwaniem słówek, które i tak szybko ulatują z pamięci. Łączenie obrazu i słów zagwarantuje Ci ogromne pokłady motywacji do nauki angielskiego. Różnorodność kompozycji obrazów idąca w parze z naturalną ciekawością to strzał w dziesiątkę.

 angielski-dla-wzrokowców-nauka-słówek-opis-obrazka

Nauka angielskich słówek

Tę technikę wykorzystuję często w pracy z maturzystami, którzy z dużym entuzjazmem wyszukują niebanalne zdjęcia np. na Instagramie. Po pewnym czasie, zbiór obrazów tworzy album skojarzeń i służy efektywnej powtórce najprzydatniejszych słów do egzaminu. Poszukaj inspiracji na Flickr lub Pinterest i daj się wciągnąć w wir zabawy ze sztuką. Nauka słówek angielskich nie musi być wcale nudna!

You need to login or register to bookmark/favorite this content.