Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego dzieci z taką łatwością pozbywają się problemów i złości, których doświadczają? Dlaczego niektórzy ludzie mają więcej przyjaciół i przyciągają do siebie jak magnes tylko pogodne osoby? Jeśli czytasz mój artykuł, zapewne chcesz coś zmienić w swoim życiu i nie wiesz od czego zacząć. Niekoniecznie jesteś osobą nieszczęśliwą, być może czujesz w środku pewną pustkę. Ja też jej doświadczyłem… I nie zamierzam pisać o uniwersalnym środku, by przeżyć dobre życie. W zamian pokażę Ci alternatywną ścieżkę, którą warto podążać w roku 2014, a sam zobaczysz co znajdziesz na jej końcu…

1. Dzień wytchnienia dla umysłu

Ludzki mózg jeszcze nigdy nie był tak przeładowany śmieciowymi informacjami jak w XXI wieku. Reklamy, złe wiadomości i milion innych rzeczy skutecznie odciągają naszą uwagę od przyziemnych potrzeb. Czy jesteś czasem zmęczony telefonem lub marzysz wyłączyć komputer na parę dni? Po prostu to zrób. Zwłaszcza gdy jesteś na wakacjach. Świat się nie zawali jeśli Ty nie będziesz odbierać maili czy telefonów przez kilka godzin. Wycisz się i zapomnij o wszystkim co Cię otacza. Twój umysł potrzebuje restartu, jak nigdy wcześniej.

Prócz tego, staraj się selekcjonować codzienną dawkę wiadomości. Udowodniono, iż przygnębiające wieści, którymi jesteśmy niemalże zalewani, sprawiają, że człowiek nie wierzy w moc dobra, które gdzieś tam przecież jest. Otaczaj się tym co napawa optymizmem i wpływa pozytywnie na Twój nastrój. Niezwykłą osobą, o której pisałem na blogu jest Simon Beck. W swojej śnieżnej sztuce zamyka pasję i radość życia. Oto właśnie chodzi.

2. Uwierz w siebie

Większość naszych problemów jest bezpośrednio związanych z niską samooceną. Przykładowo, patrzymy na okładki czasopis i widzimy piękne, pewne siebie celebrytki. Ale nie tędy droga. To zwodnicze porównanie ich życia z naszym, kompletnie nie ma odzwierciedlenia w tym kim my jesteśmy.

Jeśli dobrze się nastawię przyciągnę tylko te dobre rzeczy.

One potrafią długo rozmyślać nad doborem odpowiedniej kreacji na „ściankę,” a zwykli ludzie, tacy jak Ty i ja, zastanawiają się czy jutro będą mieć w dalszym ciagu pracę. Ich świat jest wypaczony i niezmiernie wyimaginowany, niezależnie od tego co i gdzie czytasz na ich temat. Dlaczego więc należy być pewnym siebie i nie oglądać się na innych? Osoby asertywne są zdrowsze, szczęśliwsze i odnoszą sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Jedna z moich przyjaciółek któregoś razu podzieliła się swoim sprawdzonym sposobem na zachowanie optymizmu i życiowej energii. „Chcesz poznać mój sekret? Zawsze powtarzam sobie rano, przynajmniej pięć razy: dziś będzie cudowny dzień, a wszystko co złe siedzi w mojej głowie. Jeśli dobrze się nastawię, przyciągnę tylko te dobre rzeczy.” To działa, serio.

3. Uśmiech proszę!

Anglicy często powtarzają „śmiech to zdrowie” i co tu wiele mówić, to nie tylko puste słowa. Naukowcy już wiele lat temu odkryli, że prawdziwy i niewymuszony śmiech skutecznie pobudza ośrodek mózgu odpowiedzialny za produkcję endorfin (hormonów szczęścia). Jedna minuta śmiechu sprawi, że nasze ciało będzie zrelaksowane przez kolejne 45 minut. Lord Byron, brytyjski poeta, kiedyś powiedział: „śmiej się, kiedy tylko możesz. To tanie lekarstwo.” Oprócz śmiechu, warto wspomnieć o dobroczynnym wpływie uśmiechu. Po pierwsze, wyglądamy atrakcyjniej, dodaje nam to „powera” do działania i uwaga … spala kalorie! Nie jesteś przekonany? Posłuchaj wykładu Rona Gutman’a i daj się wciągnąć.

reklama szkoła językowa nowa1

4. Rusz tyłek!

Wstań na chwilę i się poruszaj

Wstań na chwilę i się poruszaj. Chyba nigdy nie widziałeś mnie gdy gadam przez telefon. Moja wędrówka po wszystkich pomieszczeniach domu wygląda jak pielgrzymka. Spacerowanie i rozmawianie przez komórkę w tym samym czasie sprawia, że mogę się skoncentrować i czuję się dużo lepiej emocjonalnie gdy odkładam słuchawkę. Rzadko kiedy korzystam z samochodu czy publicznego transportu; zwłaszcza wiosną i latem. Uwielbiam piesze wycieczki i wiem, że wysiłek fizyczny usprawnia kondycję i dajezastrzyk energii, której potrzebuje do tworzenia strony Gettin’ English. Zapisz się na zajęcia z tańca, o których pisała moja koleżanka z team’u. Co powiesz na jogę?  Sprawi, że nie tylko zrelaksujesz ciało, ale i umysł. Równie dobra może okazać się siłownia czy poranny jogging.

Na sam koniec pragnę podzielić się z Tobą refleksją. Jest bardzo wiele sposobów na to, by  czuć się lepiej. Otaczaj się dobrymi ludźmi, nie krzywdz innych i dostrzegaj jasną stronę życia. Nie warto być typowym, polskim pesymistą – to nic nie daje. W rzeczywistości, narzekanie zabiera Ci radość z życia. Pamiętaj, człowiek urodził się aby podążać za swoimi marzeniami i zasługuje na szczęście. I Ty również jesteś jednym z nich.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.