GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Angielskie kolokacje, zwroty i idiomy, które musisz znać – minisłownik

8 60 211

To już druga odsłona serii poświęconej angielskim wyrażeniom. W poprzednim artykule 65 potocznych zwrotów, bez których ani rusz obiecałem, że na blogu Gettin’ English zagości więcej wyrażeń niezbędnych do swobodnego porozumiewania się i dziś zamierzam dotrzymać słowa.

Aby pomóc Ci w komunikacji, zebrałem słownictwo w formie minisłownika, który zawiera wyłącznie kluczowe angielskie wyrażenia i idiomy na poziomach B1-C1. To efekt mojej wieloletniej pracy jako lektora oraz interakcji z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego. Niniejsza publikacja to cenna pomoc dla wszystkich tych, którzy poszukują słownictwa potrzebnego do funkcjonowania w rozmaitych sytuacjach z życia codziennego oraz bogatej bazy fraz wymaganych na egzaminach językowych. Jeśli więc planujesz przeznaczyć część czasu na naukę języka potocznego, najlepiej zacznij to robić od razu. 

 

Angielskie kolokacje, zwroty i idiomy – słownik online

Chcesz wzbogacić swoją znajomość słownictwa angielskiego? Chcesz poznać fundamentalne połączenia wyrazowe i praktyczne idiomy w języku angielskim? Nie czekaj i odblokuj pozostałą część tego artykułu wraz z bonusem. Dlaczego warto?

 • otrzymasz pełną listę 2000 starannie dobranych wyrażeń i zwrotów, które usprawnią codzienną komunikację. Słownik zawiera najważniejsze kolokacje, potoczne sformułowania i powszechne idiomy w języku angielskim, na które natkniesz się w anglojęzycznej prasie, filmach, w pracy lub na ulicy,
 • przygotujesz się szybciej do egzaminów językowych, np. matura podstawowa/ rozszerzona, Cambridge English: First i Advanced, IELTS i telc. Lista zawiera ponad 70% stałych wyrażeń kolokacyjnych, które najczęściej pojawiają się w arkuszach, co znacząco skróci czas przygotowań do egzaminu,
 • zaoszczędzisz pieniądze, które musiałbyś wydać na drogie słowniki,
 • otrzymasz materiał w wygodnej wersji PDF z miejscem na notatki, testem poziomującym i 3 wskazówkami, dzięki którym będziesz skutecznie zapamiętywać zdobytą wiedzę.
 • zgarniesz także rabat 20% na kurs e-learningowy Pokochaj Angielskie Phrasal Verbs B1-B2.

Odblokuj pełny dostęp do materiału

Jednorazowa opłata - 15,00 zł

Nielimitowany dostęp do lekcji przez 365 dni

Poznaj korzyści:

 • Otrzymasz materiał w formacie PDF oraz słownik online
 • Tematyka dostosowana do Twoich potrzeb i poziomu
 • Brak subskrypcji i ukrytych kosztów
 • Szybka i bezpieczna płatność przez Dotpay

Pozostało jeszcze - 99% treści
Sprawdź
Odblokuj dostęp

Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem i Polityką prywatności Serwisu internetowego oraz akceptuję ich postanowienia.

Z uwagi na specyficzny rodzaj materiałów, nie zapisanych na jakimkolwiek nośniku fizycznym, Kupujący poprzez akceptację Regulaminu sklepu, wyraża zgodę na spełnianie świadczenia przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Jednocześnie przyjmuje do wiadomości, iż z chwilą zakupu i opłacenia materiałów cyfrowych, rezygnuje z prawa do odstąpienia od umowy zgodnie z zapisami art. 38 pkt. 13 Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U.2019.0.134).

Może ci się spodobać również
8 Komentarze
 1. Em mówi

  Witam, czy materiały wciąż są dostępne?

 2. Sylwia mówi

  Czy te kolokacje sa typowo nieformalne? Czy można ich się uczyć w kontekście egzaminu CAE, czy lepiej ich nie używać podczas tego egzaminu?

  1. GettinEnglish mówi

   Niektóre z nich spokojnie można zastosować w rozmowie (I beg to differ, cut-throat competition itd), ale część jest typowa dla języka potocznego.

 3. Joanna Sobków mówi

  Super przydatne! Dziękuję! Kiedy ciąg dalszy?

 4. Agata Hadasz mówi

  czy nie powinno być: beat around the bush zamiast about ?

  1. GettinEnglish mówi

   Obie formy są poprawne ;-)

   1. Agata Hadasz mówi

    ok, znałam tylko jedną :)

    1. GettinEnglish mówi

     Człowiek uczy się przez całe życie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE