Blisko 3 tygodnie temu znajoma namówiła mnie na wzięcie udziału w gimnastyce tanecznej. Już sama nazwa mnie zaciekawiła i z chęcią się na nią wybrałam.  Dla żądnych wiedzy nadmienię tylko, że słowo  gimnastyka wywodzi się ze starożytnej Grecji, gdzie ćwiczenia wykonywano nago, (gr. gymnastike pochodzi od gymnos, czyli „obnażony, nagi”). My jednak ćwiczymy w strojach, to już nie te czasy. Na południu Europy kierowano się zasadą „w zdowym ciele, zdrowy duch„. Gimnastyka często wzbudza u ludzi niechęć. Jednak dla zdrowia warto się dla niej naprawdę wysilić. A co zrobić, żeby ćwiczenia były przyjemniejsze? Można przy nich tańczyć!

Wyginam śmiało ciało

Nasze zajęcia odbywają sie 4 razy w tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Jednakże ze względu na pracę jestem na nich 2 razy w tygodniu. W naszych zajęciach uczestniczą kobiety w różnym wieku (i to jest fajne, że nie tylko młode, ale i te starsze panie dbają o siebie). Prowadzone są przez mężczyznę, instruktora tańca break dance i hip hop’u – Jacka. Jak wygląda nasz trening? Na początku startujemy z rozgrzewką, która jest bardzo istotna, aby rozciągnąć i rozgrzać wszystkie partie ciała. Wszystko odbywa się oczywiście przy akompaniamencie muzyki.

Kiedy już nasze mięśnie są rozgrzane, zaczynamy ćwiczenia w rytm muzyki.  Jacek to instruktor break danca i hip hopu, a więc często włącza do układu elementy tych tańców, z orientalną domieszką bollywoodu. Musimy trzymać tempo do każdej piosenki, napinać mięśnie i dawać z siebie to, co najlepsze. W końcu ćwiczymy dla siebie, dla lepszego samopoczucia, sprawności fizycznej i ładniejszej sylwetki. W ćwiczeniach często sięgamy po hantle, aby wzmocnić mięśnie ramion, rąk, a także ćwiczymy na karimatach, na których dajemy wycisk mięśniom brzucha, ud i pośladków. Jeżeli wydaje się Wam, że jest to nuda to uwierzcie mi, że wychodzimy stamtąd mokre. Pamiętajcie, że wszystko wykonuje się w rytm muzyki, a Jacek bardzo lubi szybkie rytmy. Dzięki temu wszystkie nasze partie ciała są rozgrzane i cały czas aktywnie pracują.

Dla kogo?

Gimnastyka może być uprawiana zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Jak wcześniej wspomniałam chodzę na nie od 3 tygodni, dwa razy w tygodniu i po prostu je uwielbiam.  Ze względu na fakt, że mam siedzący tryb pracy i spędzam przed komputerem blisko 8 godzin, gimnastyka w tańcu pozwala oderwać mi się od codzienności, a przede wszystkim mój kręgosłup i wszystkie inne partie ciała mogą się rozluźnić. Ćwicz, tańcz, śmiej i baw się! Pamiętasz jak pisałam o zajęciach z jogi? Zasada jest taka sama – ruch to zdrowie. Ćwicząc, tańcząc usprawniasz kondycję ruchową, utrzymujesz równowagę, dbasz o dobry stan ciała i umysłu, poprawiasz sobie humor. Nieważne ile masz lat, czy jesteś młodą czy starszą osobą, ważne żebyś zaczęła dbać o siebie już dziś!

reklama szkoła językowa nowa1

Zrób coś dla siebie

Jeśli znudził Ci się już tradycyjny aerobik, nie lubisz ćwiczyć w domu, a kochasz taniec, te zajęcia są zdecydowanie dla Ciebie. Rozejrzyj się, może w Twojej okolicy  jest taka grupa. Zapisz się na gimnastykę w tańcu. Zrób to dla siebie, dla lepszego samopoczucia, lepszej sprawności, zgrabnej figury, dla własnego zdrowia! Naprawdę warto!

[shareaholic app="share_buttons" id="420819"]
[shareaholic app=”share_buttons” id=”420819″]

Jeśli jesteś z okolic Dzierżoniowa, zapraszam do odwiedzenia nowo otwartego studia „Piękni i Zdrowi” gdzie znajdziesz świetnie wyposażoną siłownię, zajęcia z jogi, gimnastyki tanecznej, gabinet urody i wiele innych atrakcji, które ułatwią Wam dbanie o siebie. Bez jakiejkolwiek kryptoreklamy szczerze polecam i nie kieruję tych słów tylko do kobiet, ale i do Was drodzy Panowie  – do wszystkich osób, które chcą cieszyć się pełnią życia

You need to login or register to bookmark/favorite this content.