GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

3 sekrety szybkiej nauki czasowników modalnych

0 455

Czy kiedykolwiek czułeś się zdezorientowany, stojąc przed wyborem między „can”, „might”, a może „must”? Czy chciałbyś w końcu swobodnie wyrażać swoje myśli w języku angielskim, bez konieczności zastanawiania się nad każdym zdaniem? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! W tym artykule przedstawię trzy sposoby, dzięki którym szybko opanujesz czasowniki modalne i będziesz mógł swobodniej rozmawiać po angielsku. Zapraszam do lektury.

 

Czy można efektywnie uczyć się czasowników modalnych oglądając seriale?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Seriale w języku angielskim oferują nie tylko emocjonującą rozrywkę, ale także bogactwo naturalnych, potocznych zwrotów. Zapisuj najciekawsze fragmenty, analizuj kontekst ich użycia i stwórz własne zdania na podstawie swoich notatek. Jeśli chcesz znacząco ułatwić sobie naukę gramatyki, pobierz już teraz nasz e-book Angielskie Czasowniki Modalne A2-B2. Znajdziesz w nim nie tylko teoretyczne podstawy, ale również angażujące ćwiczenia na angielskie modal verbs, zadania na mówienie i pisanie, przydatne wyrażenia gotowe do użycia w rozmowie oraz fragmenty filmów i piosenek.

Mała karteczka z wzorcami wypowiedzi

W trakcie naszych codziennych rozmów, nieświadomie posługujemy się utartymi wzorcami komunikacyjnymi. Jak wykorzystać to w nauce gramatyki? Przygotuj małą karteczkę samoprzylepną, na której możesz zapisać schematy z czasownikami modalnymi

, np. „I won’t be able to…” czy „I would be grateful if you could…”. Możesz umieścić swoją „ściągawkę” na lodówce, biurku lub w innym widocznym miejscu. Regularne korzystanie z wzorców podczas spotkań online lub w mailach sprawi, że staną się one naturalną częścią twojego językowego repertuaru.

Ucz się potocznych zwrotów za pomocą fiszek

Fiszki są bardzo prostą, a zarazem wyjątkowo efektywną metodą nauki, umożliwiającą szybkie przyswajanie i długotrwałe utrwalanie informacji. Stwórz zestaw papierowych fiszek z przykładami całych zdań zawierających czasowniki modalne, np. „You can count on me” / „Let’s get started, shall we?”. Fiszki są szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy potrzebujemy szybko reagować w języku angielskim, bez zastanawiania się nad poprawną formą gramatyczną. Dzięki znajomości podstawowych wyrażeń możemy swobodnie komunikować się z innymi osobami, nawet jeśli nie jesteśmy biegli w języku angielskim.

Czasowniki modalne w języku angielskim – ćwiczenia z kluczem

Jeśli chcesz skutecznie nauczyć się gramatyki języka angielskiego, ale dotychczasowe próby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, nasz e-book „Angielskie Czasowniki Modalne A2-B2”  jest najlepszym wyborem dla Ciebie. E-book został przygotowany przez doświadczonego lektora języka angielskiego. Jego treść jest jasna i przejrzysta, a ćwiczenia są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Kliknij baner, aby pobrać swój egzemplarz.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE