Nie wierzyłam w skuteczną i cudowną recepturę równowagi (balance) ciała i ducha. Pomyślałam sobie „jasne, kolejny chwyt reklamowy”. Myliłam się i dopiero przejrzałam na oczy po pierwszej, intensywnej sesji jogi we Wrocławiu. Nie interesowała mnie filozofia dalekiego wschodu, chciałam najzwyczajniej w świecie zrelaksować napięte mięśnie (tense muscles), które od dłuższego czasu nie dawały mi spokoju. Z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że korzyści płynące z regularnych ćwiczeń są nieocenione.

  • Harmonia i równowaga dla ciała i ducha. Pilna praktyka jogi przynosi ulgę na poziomie fizycznym – skutecznie leczy chroniczne choroby (chronic diseases), problemy z ciśnieniem krwi (blood pressure), depresje i kłopoty ze snem (insomnia). Usprawnia funkcjonowanie układu trawiennego (digestive system), krążenia oraz nerwowego.
  • Wyciszenie dla umysłu bezpośrednio przekłada się na wydajność w pracy i na uczelni a także wzrasta kreatywność, której brakuje w codziennej rutynie. Masz szanse odkryć swoje talenty i wsłuchać się w wewnętrzne potrzeby (inner needs).
  • Radość z życia i otwartość na kontakty międzyludzkie. Tak naprawdę ludzie są w porządku, musimy to tylko odkryć i pozwolić aby się do nas przekonali.

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z jogą, gorąco zachęcam Cię do obejrzenia tego filmu. Warto spróbować, nie masz nic do stracenia. Możesz natomiast zyskać tak wiele.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.