GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Sleepy Hollow, miasteczko owiane tajemnicą

0 2 227

Sleepy Hollow to amerykański serial emitowany przez stację telewizyjną FOX, który miał swoją premierę 16 września bieżącego roku. Ichabod Crane, żołnierz Armii Kolonijnej, będący na służbie Generała Jerzego Waszyngtona ginie podczas walki z Hestianami, razem ze swoim zabójcą, któremu Ichabod przed śmiercią ścina głowę.

Ichabod budzi się w czasach współczesnych (contemporary), w mieście Sleepy Hollow w stanie Nowy Jork. Razem z nim do życia powraca zabójca – Jeździec bez głowy, który uwalnia się ze swojego grobu. Jak głosi legenda jest on jednym z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, który zwiastuje koniec świata.

Młoda pani porucznik (lieutenant) Abbie Mills prowadzi dochodzenie w sprawie bezgłowego jeźdźca, po tym jak ten odciął głowę jej partnerowi. Drogi Ichaboda i Abbie spotykają się i od tego momentu zaczynają odkrywać tajemnice, które pomogą im zrozumieć co takiego dzieje się w jak dotąd spokojnym miasteczku. Jeszcze nie wiedzą co ich czeka. Z odcinka na odcinek (episode) będą odkrywają prawdę, która ma im pomóc rozwiązać tajemnicę odrodzenia (revival) jednego z czterech jeźdźców (horseman) Apokalipsy.

Przeszłość powraca w teraźniejszości, długo ukrywana prawda w końcu ujrzy światło dzienne. Jak potoczą się losy bohaterów? Ja tego nie wiem, dlatego zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.

Serial bazuje na legendzie o bezgłowym jeźdźcu oraz książce The Legend of Sleepy Hollow napisanej przez Washingtona Irvinga  (pisałem o tym w artykule w sekcji Angielski na Poziomie). Niewiarygodnie wciągający (gripping), każdy odcinek oglądam z wielkim zaciekawieniem. Wspaniałe dialogi, wspaniały akcent aktorów oraz muzyka, która sprawia, że cały epizod ogląda się z miłą chęcią i wielkim skupieniem.

Jeżeli lubisz także taką tematykę serialów to jestem przekonany, że i Sleepy Hollow przypadnie Ci do gustu. A ty co oglądasz w wolnej chwili?

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych, w tym na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Czytaj więcej...

POBIERZ DARMOWY E-BOOK

Wiem, wiem. Jestem pop-upem, ale z tych fajnych.
Chcę Ci tylko dać znać, że możesz zapisać się do newslettera Gettin’ English, aby otrzymywać informacje o nowych artykułach oraz efektywnych strategiach nauki angielskiego

Chcesz utrwalić Phrasal Verbs?

Dziękujemy

Dziękujemy! Sprawdź teraz swoją skrzynkę pocztową i potwierdź zapis do newslettera, abyś mógł w pełni korzystać z opcji dostępnych dla subskrybentów Newslettera Gettin' English