GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Sleepy Hollow, miasteczko owiane tajemnicą

0 2 361

Sleepy Hollow to amerykański serial emitowany przez stację telewizyjną FOX, który miał swoją premierę 16 września bieżącego roku. Ichabod Crane, żołnierz Armii Kolonijnej, będący na służbie Generała Jerzego Waszyngtona ginie podczas walki z Hestianami, razem ze swoim zabójcą, któremu Ichabod przed śmiercią ścina głowę.

Ichabod budzi się w czasach współczesnych (contemporary), w mieście Sleepy Hollow w stanie Nowy Jork. Razem z nim do życia powraca zabójca – Jeździec bez głowy, który uwalnia się ze swojego grobu. Jak głosi legenda jest on jednym z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, który zwiastuje koniec świata.

Młoda pani porucznik (lieutenant) Abbie Mills prowadzi dochodzenie w sprawie bezgłowego jeźdźca, po tym jak ten odciął głowę jej partnerowi. Drogi Ichaboda i Abbie spotykają się i od tego momentu zaczynają odkrywać tajemnice, które pomogą im zrozumieć co takiego dzieje się w jak dotąd spokojnym miasteczku. Jeszcze nie wiedzą co ich czeka. Z odcinka na odcinek (episode) będą odkrywają prawdę, która ma im pomóc rozwiązać tajemnicę odrodzenia (revival) jednego z czterech jeźdźców (horseman) Apokalipsy.

Przeszłość powraca w teraźniejszości, długo ukrywana prawda w końcu ujrzy światło dzienne. Jak potoczą się losy bohaterów? Ja tego nie wiem, dlatego zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.

Serial bazuje na legendzie o bezgłowym jeźdźcu oraz książce The Legend of Sleepy Hollow napisanej przez Washingtona Irvinga  (pisałem o tym w artykule w sekcji Angielski na Poziomie). Niewiarygodnie wciągający (gripping), każdy odcinek oglądam z wielkim zaciekawieniem. Wspaniałe dialogi, wspaniały akcent aktorów oraz muzyka, która sprawia, że cały epizod ogląda się z miłą chęcią i wielkim skupieniem.

Jeżeli lubisz także taką tematykę serialów to jestem przekonany, że i Sleepy Hollow przypadnie Ci do gustu. A ty co oglądasz w wolnej chwili?

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE