sleepy-hollow-blog-lifestyle-gettinenglish-kultura

Ichabod budzi się w czasach współczesnych, w mieście Sleepy Hollow w stanie Nowy Jork. Razem z nim do życia powraca zabójca –Jeździec bez głowy, który uwalnia się ze swojego grobu. Jak głosi legenda jest on jednym z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, który zwiastuje koniec świata.

Młoda pani porucznik Abbie Mills prowadzi dochodzenie w sprawie bezgłowego jeźdźca, po tym jak ten odciął głowę jej partnerowi. Drogi Ichaboda i Abbie spotykają się i od tego momentu zaczynają odkrywać tajemnice, które pomogą im zrozumieć co takiego dzieje się w jak dotąd spokojnym miasteczku. Jeszcze nie wiedzą co ich czeka. Z odcinka na odcinek będą odkrywają prawdę, która ma im pomóc rozwiązać tajemnicę odrodzenia jednego z czterech jeźdźców Apokalipsy.

Przeszłość powraca w teraźniejszości, długo ukrywana prawda w końcu ujrzy światło dzienne. Jak potoczą się losy bohaterów? Ja tego nie wiem, dlatego zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.

Serial bazuje na legendzie o bezgłowym jeźdźcu oraz książce The Legend of Sleepy Hollow napisanej przez Washingtona Irvinga  (pisałem o tym w artykule w sekcji English in Practice). Niewiarygodnie wciągający, każdy odcinek oglądam z wielkim zaciekawieniem. Wspaniałe dialogi, wspaniały akcent aktorów oraz muzyka, która sprawia, że cały epizod ogląda się z miłą chęcią i wielkim skupieniem. Już dawno żaden serial od czasów Smallville nie wciągnął mnie tak bardzo.

Jeżeli lubisz także taką tematykę serialów to jestem przekonany, że i Sleepy Hollow przypadnie Ci do gustu. A ty już oglądałeś?

Jak to powiedzieć po angielsku?

  • contemporary – współczesny
  • lieutenant – porucznik
  • revival – odrodzenie
  • episode – odcinek
  • headless – bezgłowy
  • gripping – wciągający

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

PRZEGLĄD RECENZJI
Fabuła
Gra aktorska
Efekty
Klimat
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJoga, życiowa równowaga
Następny artykułPić czy nie pić?