GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Sleepy Hollow, miasteczko owiane tajemnicą

0 2 303

Sleepy Hollow to amerykański serial emitowany przez stację telewizyjną FOX, który miał swoją premierę 16 września bieżącego roku. Ichabod Crane, żołnierz Armii Kolonijnej, będący na służbie Generała Jerzego Waszyngtona ginie podczas walki z Hestianami, razem ze swoim zabójcą, któremu Ichabod przed śmiercią ścina głowę.

Ichabod budzi się w czasach współczesnych (contemporary), w mieście Sleepy Hollow w stanie Nowy Jork. Razem z nim do życia powraca zabójca – Jeździec bez głowy, który uwalnia się ze swojego grobu. Jak głosi legenda jest on jednym z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, który zwiastuje koniec świata.

Młoda pani porucznik (lieutenant) Abbie Mills prowadzi dochodzenie w sprawie bezgłowego jeźdźca, po tym jak ten odciął głowę jej partnerowi. Drogi Ichaboda i Abbie spotykają się i od tego momentu zaczynają odkrywać tajemnice, które pomogą im zrozumieć co takiego dzieje się w jak dotąd spokojnym miasteczku. Jeszcze nie wiedzą co ich czeka. Z odcinka na odcinek (episode) będą odkrywają prawdę, która ma im pomóc rozwiązać tajemnicę odrodzenia (revival) jednego z czterech jeźdźców (horseman) Apokalipsy.

Przeszłość powraca w teraźniejszości, długo ukrywana prawda w końcu ujrzy światło dzienne. Jak potoczą się losy bohaterów? Ja tego nie wiem, dlatego zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.

Serial bazuje na legendzie o bezgłowym jeźdźcu oraz książce The Legend of Sleepy Hollow napisanej przez Washingtona Irvinga  (pisałem o tym w artykule w sekcji Angielski na Poziomie). Niewiarygodnie wciągający (gripping), każdy odcinek oglądam z wielkim zaciekawieniem. Wspaniałe dialogi, wspaniały akcent aktorów oraz muzyka, która sprawia, że cały epizod ogląda się z miłą chęcią i wielkim skupieniem.

Jeżeli lubisz także taką tematykę serialów to jestem przekonany, że i Sleepy Hollow przypadnie Ci do gustu. A ty co oglądasz w wolnej chwili?

close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE