GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Wagony randkowe w Pradze

0 1 460

Jeśli podróżujesz metrem (take the subway) i chcesz znaleźć swoją drugą połówkę (significant other), nie zapomnij wsiąść do wagonu randkowego. Co to takiego? W wielkim skrócie, jeden przedział (compartment), w którym podróżujący mogą poznać kogoś interesującego. Jakie zasady? – nie ma żadnych zasad, postaraj się być skuteczny w swoich działaniach. Dla większości dojeżdżających do pracy (commuters) czy szkoły, sama idea wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, choć 46% mieszkańców stolicy wyraziło mieszane uczucia (mixed feelings) lub obojętność.

CO MYŚLISZ O TYM POMYŚLE?

„Zdecydowanie to miła zmiana, zwłaszcza teraz gdy ludzie potrafią gapić się (stare at) w telefony komórkowe. Można podejść i najzwyczajniej w świecie zagadać – uważa Petra Novotna, która regularnie korzysta z transportu publicznego (public transport) na co dzień. Chcemy promować dyskusje, otwartość na rozmowę i rzecz jasna poszukiwanie tej właściwej osoby powiedział jeden z lokalnych urzędników. Rzecznik (spokesman) miasta tłumaczy, że taki zabieg ma również na celu umilić życie tych mieszkańców, którzy nie mają czasu, aby się spotkać” 

Według dziennikarzy, pomysł wagonów randkowych to szerszy koncept i władze miasta chcą tym samym zachęcić (encourage) mieszkańców Pragi do korzystania z transportu publicznego. Już pewnie niedługo zobaczymy czy kampania odniosła pożądany sukces.

Uważam, że pomysł sam w sobie jest rewelacyjny (dope). Nie zapominajmy jednak, że sieć metra w Pradze jest większa niż ta w Warszawie. Byłem w stolicy Czech w 2010 z grupą znajomych i wiem, że przebyta droga metrem jest dłuższa, a co za tym idzie sama rozmowa z potencjalnym obiektem westchnień (heart-throb) nie kończy się na szybkiej wymianie numerów telefonu. W Warszawie, no cóż, raczej by się nie przyjęło. Chyba, że stawiasz na naprawdę szybką rozmowę i jesteś w stanie zrobić na kimś dobre wrażenie w zaledwie kilka minut.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

E-book czasowniki modalne

Teoria i ćwiczenia w jednym miejscu.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE