GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Warunki higieniczno-sanitarne – angielski w BHP

0 4 484

Niewątpliwie pandemia zwróciła szczególną uwagę pracodawców na kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Właściciele firm muszą dokładać starań, aby zagwarantować możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa w zakładzie pracy. To, czy przedsiębiorstwo będzie funkcjonowało nieprzerwanie przez cały czas, uzależnione jest od ścisłego przestrzegania przepisów w zakresie BHP i ochrony przeciwpożarowej. Warto jednak przygotować się na każdą ewentualność poprzez przygotowanie planu awaryjnego. Z uwagi na to, że większość standardów dotyczących BHP w zakładzie pracy została opracowana w językach obcych, dobrym rozwiązaniem jest nauka branżowego angielskiego. Opanowanie jego tajników sprawi, że poruszanie się po takich zagadnieniach, jak warunki higieniczno-sanitarne w pracy, nie będzie Ci sprawiało najmniejszego problemu.

Warunki higieniczno-sanitarne – angielski w pracy BHP-owca

Specjalista ds. BHP z językiem angielskim to obecnie bardzo ceniony zawód. Jego przedstawiciele nie powinni mieć kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca zatrudnienia. Dla większości przedsiębiorców bardzo ważne jest nawiązanie współpracy z kompetentną osobą, która doskonale zna przepisy BHP i ppoż w języku angielskim. Takiemu pracownikowi powierzane są zadania z zakresu nadzorowania warunków pracy oraz szkolenia podwładnych w zakresie obowiązujących wytycznych dotyczących bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Dzięki znajomości angielskiego słownictwa BHP dana osoba może swobodnie dokonywać analiz obcojęzycznej dokumentacji oraz wytycznych wydawanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W tej sytuacji ma ona także możliwość uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach BHP oraz samodzielnego przygotowywania raportów i statystyk w języku obcym. Poznając angielski zawodowy dla bhpowca, zwróć szczególną uwagę na branżowe słownictwo. Oto najważniejsze wyrażenia i kolokacje:


airborne germs – zarazki przenoszone drogą powietrzną
be in quarantine – odbywać kwarantannę
be exposed to harmful factors – być narażonym na szkodliwe czynniki
conduct occupational health and safety trainings – przeprowadzić szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy
come into contact with – mieć styczność z
communal area – przestrzeń publiczna
comply with the standards – odpowiadać normom
contaminated water – skażona woda
disease outbreak – ognisko choroby
disease transmission – przenoszenie choroby
disinfection regime – reżim sanitarny
ensure proper sanitation – zapewnić właściwe warunki sanitarne
filtering face piece (FFP) – maska ochronna
flu-like symptoms – symptomy przypominające grypę
frequently touched surfaces – często dotykane powierzchnie
hire cleaning staff – zatrudnić personel sprzątający
infection prevention and control – profilaktyka i kontrola zakażeń

ongoing epidemic – trwająca epidemia
personal protective equipment (PPE) – sprzęt ochrony osobistej
prepare a comprehensive plan – przygotować obszerny plan
provide hand sanitizers / rubs – zapewnić środki do dezynfekcji rąk
risk / vulnerable group – grupa ryzyka / zagrożona
sanitation facilities – instalacja sanitarna
sanitary-epidemiological station – stacja sanitarno-epidemiologiczna
social distancing – dystans społeczny
spot check – wyrywkowa kontrola
take precautionary measures – zastosować środki ostrożności
thorough risk assessment – gruntowna ocena ryzyka
under strict supervision – pod ścisłym nadzorem
unforeseen occurrence – nieprzewidziane zdarzenie
waste disposal – utylizacja odpadów
wear disposable gloves – nosić jednorazowe rękawiczki
wear protective clothing – nosić odzież ochronną

Masz już angielsko-polski słownik BHP od Gettin’ English?

angielski-słownik-bhp-specjalistyczne-słownictwo-gettinenglishPrzy nauce branżowego języka angielskiego z całą pewnością przyda Ci się pomoc w postaci angielsko-polskiego słownika BHP. To idealne rozwiązanie zarówno dla firm zajmujących się prowadzeniem szkoleń BHP, jak i specjalistów z tego zakresu, zatrudnianych przez przedsiębiorstwa. A może jesteś lektorem językowym, odpowiedzialnym za przeprowadzenie kursów zawodowych z angielskiego w pracy dla średnio zaawansowanych? Nasz słownik BHP stanie się dla Ciebie nieocenioną pomocą w różnych sytuacjach. Publikacja dostępna jest w wygodnej formie e-booka, który można otworzyć na dowolnym urządzeniu lub wydrukować. Odblokuj e-materiał od razu w tym artykule lub po prostu kup egzemplarz w naszej księgarni internetowej BookTown.pl Zainwestuj w siebie i już dziś zaopatrz się w angielsko-polski słownik BHP. To Ci się naprawdę opłaci!

 

Odblokuj dostęp do słownika BHP

Jednorazowa opłata - 29,99 zł

Nielimitowany dostęp do PDF przez 365 dni

Dlaczego warto:

  • Pomagasz rozwijać darmowe treści na Gettin' English
  • Brak subskrypcji i ukrytych kosztów
  • Szybka i bezpieczna płatność przez Dotpay
  • Cena wielokrotnie niższa niż inne słowniki specjalistyczne BHP.
Sprawdź
Pobierz słownik

Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem i Polityką prywatności Serwisu internetowego oraz akceptuję ich postanowienia.

Z uwagi na specyficzny rodzaj materiałów, nie zapisanych na jakimkolwiek nośniku fizycznym, Kupujący poprzez akceptację Regulaminu sklepu, wyraża zgodę na spełnianie świadczenia przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Jednocześnie przyjmuje do wiadomości, iż z chwilą zakupu i opłacenia materiałów cyfrowych, rezygnuje z prawa do odstąpienia od umowy zgodnie z zapisami art. 38 pkt. 13 Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U.2019.0.134).

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE