ile-kosztuje-wizerunek-social-media

W dobie szybkiego przekazu informacji, coraz częściej przyjmuje się treść w postaci zdjęć. Zwykło się mówić „jak Cię widzą, tak Cię piszą.” Okazuje się, że ta myśl nabiera realnych kształtów i już dziś osoby z większą zawartością portfela mogą budować swój image idąc nieco na skróty. Nic tak nie pobudza wyobraźni jak zielony. Przeliczmy więc cenę wizerunku w dolarach.

Krok I – Ptasie odchody

Miękka i nieskazitelna skóra” już po pierwszej kuracji, zapewnia Shizuka Bernstein, właścicielka nowojorskiego salonu urody, w którym wykonuje się dziennie dziesiątki zabiegów twarzy przy pomocy ptasich odchodów.

Za jedyne 200$ poczujesz się jak japońska gejsza, a twoja twarz nabierze blasku i zniewalającej świeżości (hmmm). Metoda stosunkowo niedawno przywędrowała z Kraju Kwitnącej Wiśni do Stanów Zjednoczonych i szybko zdobyła przychylność zamożnych kobiet. Magiczne enzymy zawarte w odchodach, rzekomo mają skutecznie rozprawiać się z martwym naskórkiem i eliminować wszelkie niedoskonałości. Przekonała się o tym Victoria Beckham, która korzysta z usług kliniki przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Krok II – Blask, przepych i kryształy

Marilyn Monroe, niewątpliwie ikona stylu, śpiewała „Diamonds are a girl’s best friends.” Jak się okazuje, dziś te słowa nabierają wytwornego wydźwięku w wyższych sferach. Co powiesz na peeling twarzy i ciała przy pomocy diamentów, rubinów i innych kamieni szlachetnych? Anglicy zwykli mówić „how posh” – na bogato. Za 7000$ odkryj blask i poczuj jak Twoja cera olśniewa na miarę kryształów Svarovski’ego. Ogromną miłośniczką tego zabiegu jest Mila Kunis, amerykańska aktorka, która chętnie korzysta z dostępnych rozwiązań kosmetyki estetycznej.

Krok III – Pszczółka Maja by się nie obraziła

Pszczeli jad, tłuszcz masłosza, miód Manuka dopieszczony olejkiem lawendowym. Brzmi groźnie? Spokojnie, przerażać może tylko cena – 30,000$ za butelkę egzotycznej maseczki, która ujędrni Twoją skórę jak żaden inny produkt z wyższej półki. Brytyjska prasa donosi, iż sama Kate Middleton regularnie korzystała z dobrodziejstw Bee Venom Mask, aby zachować promienny wyraz twarzy w dniu swojego ślubu. Również Gwyneth Paltrow i Michelle Pfeiffer wyznają zasadę – eksponuj to co najlepsze i nie trać wyrazistości z biegiem czasu.

Zachowaj parę dolców w kieszeni i kreuj swój wizerunek od środka. Kult nienagannego wizerunku, domena XXI wieku, przechodzi pewną ewolucję i jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości niestety będziemy skupiać się na wyglądzie. Jeśli wydaje Ci się, iż nie masz nic do przekazania wszystkim tym dookoła, tą drogą nie zbudujesz trwałego wizerunku. Odpowiedź sobie na pytania: kim jestem, a kim chcę być? Czy drogie zabiegi mi w tym pomogą? Czy dbanie o „opakowanie” przyniesie wymierne rezultaty? Zdziwisz się co podpowie Ci podświadomość.

Jak to powiedzieć po angielsku?

  • poop – odchody
  • unblemished – nieskazitelny
  • a precious stone – kamień szlachetny
  • venom – jad
  • firm the skin – ujędrniać skórę
  • radiant – promienny
  • emphasize – uwydatniać / eksponować
reklama szkoła językowa nowa1

You need to login or register to bookmark/favorite this content.