GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Ile kosztuje wizerunek?

0 1 279

Wizerunek to inaczej wyobrażenie danej osoby w świadomości tych, z którymi mamy jakiekolwiek relacje. Budowa pozytywnego wizerunku to niejednokrotnie żmudny proces, na który składa się wiele czynników. Pierwsze wrażenie, autoprezentacja i obecność w social media bez wątpienia wpływają na kreowanie naszej osoby w świecie. W dobie szybkiego przekazu informacji, coraz częściej przyjmuje się treść w postaci zdjęć. Zwykło się mówić „jak Cię widzą, tak Cię piszą.” Okazuje się, że ta myśl nabiera realnych kształtów i już dziś osoby z większą zawartością portfela mogą budować swój image idąc nieco na skróty (take a shortcut). Nic tak nie pobudza wyobraźni jak zielony. Przeliczmy więc cenę wizerunku w dolarach.

PTASIE ODCHODY

Miękka i nieskazitelna skóra” już po pierwszej kuracji, zapewnia Shizuka Bernstein, właścicielka nowojorskiego salonu urody (beauty salon), w którym wykonuje się dziennie dziesiątki zabiegów twarzy za pomocą ptasich odchodów (droppings). Za jedyne 200$ poczujesz się jak japońska gejsza, a twoja twarz nabierze blasku i zniewalającej świeżości (hmmm). Metoda stosunkowo niedawno przywędrowała z Kraju Kwitnącej Wiśni do Stanów Zjednoczonych i szybko zdobyła przychylność zamożnych (wealthy) kobiet. Magiczne enzymy zawarte w odchodach, rzekomo mają skutecznie rozprawiać się z martwym naskórkiem (exfoliate) i eliminować wszelkie niedoskonałości. Przekonała się o tym Victoria Beckham, która korzysta z usług kliniki przynajmniej dwa razy w miesiącu.

BLASK, PRZEPYCH I KRYSZTAŁY

Marilyn Monroe, niewątpliwie ikona stylu, śpiewała „Diamonds are a girl’s best friends.” Jak się okazuje, dziś te słowa nabierają wytwornego wydźwięku w wyższych sferach. Co powiesz na peeling twarzy i ciała przy pomocy diamentów, rubinów (ruby) i innych kamieni szlachetnych? Anglicy zwykli mówić „how posh” – na bogato. Za 7000$ odkryj blask (glow) i poczuj jak Twoja cera olśniewa na miarę kryształów Swarovski’ego. Ogromną miłośniczką tego zabiegu jest Mila Kunis, amerykańska aktorka, która chętnie korzysta z dostępnych rozwiązań medycyny estetycznej (aesthetic medicine).

PSZCZÓŁKA MAJA BY SIĘ NIE OBRAZIŁA

Pszczeli jad (venom), tłuszcz masłosza, miód Manuka dopieszczony olejkiem lawendowym. Brzmi groźnie? Spokojnie, przerażać może tylko cena – 30,000$ za butelkę egzotycznej maseczki, która ujędrni (firm up) Twoją skórę jak żaden inny produkt z wyższej półki (upmarket). Brytyjska prasa donosi, iż sama Kate Middleton regularnie korzystała z dobrodziejstw Bee Venom Mask, aby zachować promienny wyraz twarzy w dniu swojego ślubu. Również Gwyneth Paltrow i Michelle Pfeiffer wyznają zasadę – eksponuj to, co najlepsze i nie trać wyrazistości z biegiem czasu.


Zachowaj parę dolców (bucks) w kieszeni i kreuj swój wizerunek od środka. Kult nienagannego wizerunku, domena XXI wieku, przechodzi pewną ewolucję i jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości niestety będziemy skupiać się na wyglądzie. Jeśli wydaje Ci się, iż nie masz nic do przekazania wszystkim dookoła, idąc tą drogą nie zbudujesz trwałego wizerunku. Odpowiedź sobie na pytania: kim jestem, a kim chcę byćCzy drogie zabiegi mi w tym pomogą? Czy dbanie o „opakowanie” przyniesie wymierne rezultaty? Zdziwisz się co podpowie Ci podświadomość.

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE