Wszystkie śnieżne twory to dzieło jednego człowieka – Simona Becka, brytyjskiego artysty, który z zapałem stara się uchwycić piękno zimy.

Większość osób zadaje sobie pytanie: „to niesamowite, jak ktoś jest w stanie stworzyć tak czystą sztukę?” Okazuje się, że Simon potrzebuje tylko kompasu, rakiet śnieżnych oraz kilku godzin dobrej pogody i nieograniczonej niczym wyobraźni.

 

Gdy zapytany o prawdziwe intencje swojej sztuki, powiedział: „głównym powodem, dla którego tworzę śnieżną sztukę to mój stan zdrowia. Nie mogę biegać tak jak kiedyś z powodu problemów ze stopami, dlatego też powolna wędrówka przez śnieg, to najmniej bolesne ćwiczenie fizyczne.”

W momencie gdy jego sztuka zaczęła wzbudzać większe zainteresowanie, zdecydował się uwiecznić ją na zdjęciach i umieścić te najciekawsze na Facebooku. Jak zapewne zauważyłeś, swoim dziełom nie tylko nadaje różne kształty, ale również nieco abstrakcyjnego wyglądu, aby pobudzać umysły odwiedzających. Simon zajmuje się tworzeniem śnieżnych kręgów już od 2004 roku i cóż nie zapowiada się by chciał porzucić swoją pasję na dobre.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.