GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Śnieżne kręgi we francuskich Alpach

1 1 057

Szybkie spojrzenie na poniższe obrazki i pierwsze skojarzenie nasuwające się na myśl to UFO. To czy wierzysz w latające spodki, nie odgrywa tu większej roli. Nie zamierzam również sprzedawać Ci tajemniczych historii rodem „Z Archiwum X”.

Wszystkie śnieżne twory to dzieło jednego człowieka – Simona Becka, brytyjskiego artysty, który z zapałem stara się uchwycić piękno zimy (winter beauty) . Większość osób zadaje sobie pytanie: „to niesamowite, jak ktoś jest w stanie stworzyć tak czystą sztukę?” Okazuje się, że Simon potrzebuje tylko kompasu, rakiet śnieżnych (snowshoes) oraz kilku godzin dobrej pogody i nieograniczonej niczym wyobraźni (imagination).

Gdy zapytany o prawdziwe intencje swojej sztuki, powiedział: „głównym powodem, dla którego tworzę śnieżną sztukę to mój stan zdrowia. Nie mogę biegać tak, jak kiedyś z powodu problemów ze stopami, dlatego też powolna wędrówka (hiking) przez śnieg, to najmniej bolesne (painful) ćwiczenie fizyczne.”

W momencie, gdy jego sztuka zaczęła wzbudzać większe zainteresowanie, zdecydował się uwiecznić ją na zdjęciach i umieścić te najciekawsze na Facebooku. Jak zapewne zauważyłeś, swoim dziełom nie tylko nadaje różne kształty (shapes), ale również nieco abstrakcyjnego wyglądu, aby pobudzać umysły (mind) odwiedzających. Simon zajmuje się tworzeniem śnieżnych kręgów już od 2004 roku i nie zapowiada się, aby chciał porzucić swoją pasję na dobre.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE