GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Znasz potoczne wyrażenia konwersacyjne? Sprawdź swoją wiedzę!

0 4 800

Nauka całych zdań po angielsku ma większy sens, niż mogłoby się to wielu osobom wydawać. Skuteczne przyswajanie języka nie polega wyłącznie na zakuwaniu słówek i systematycznym powtarzaniu gramatyki. Wbrew pozorom nauka angielskiego nie musi być tylko obowiązkiem, może być także przyjemnością i stanowić pożyteczny sposób na spędzenie wolnego czasu. W tym artykule utrwalisz przydatne angielskie zwroty w formie interaktywnych ćwiczeń, które pochodzą z najnowszego e-booka Angielskie konwersacje w ćwiczeniach B1-B2. Zanim jednak przejdziesz do ćwiczeń, powinieneś o czymś wiedzieć.

 

Dlaczego musisz uczyć się całych zdań po angielsku? 

Aktywne korzystanie z języka wymaga przyswojenia znacznej jego części, więc doskonałym sposobem na jego przyswojenie będzie nauka angielskich zwrotów i gotowych reakcji językowych. Nie są one zbyt długie, można łatwo je zapamiętać, a potem odpowiednio wykorzystać w angielskich konwersacjach. Co ważne, nauka zwrotów sprawia, że rozmawiając w obcym dla nas języku, brzmimy bardziej swobodnie, niż gdybyśmy próbowali złożyć zdanie samodzielnie, tłumacząc słowo po słowie swoją wypowiedź. Ma to sens, prawda? 

Istotne jest również to, że mając w głowie gotowe angielskie zdania, nie musimy zastanawiać się nad tym, czy ich konstrukcja gramatyczna jest prawidłowa, rozmówca będzie w stanie zrozumieć komunikat, jaki mamy do przekazania. Znajomość najpopularniejszych sformułowań to przede wszystkim większa pewność siebie, która pomaga bardzo często poskromić strach przed używaniem języka obcego. Pokażę ci teraz kilka zwrotów konwersacyjnych, które z łatwością wykorzystasz przy swobodnej rozmowie z obcokrajowcem. 

 

Krzyżówki i łamigłówki jako pomoc w nauce języka angielskiego

Taka rozrywka nie tylko doskonale ćwiczy pamięć, ale również pozwala na skutecznie utrwalenie już zdobytej wiedzy. Dodatkowo warto zaznaczyć, że nauka angielskiego przy pomocy krzyżówek do świetny sposób na przyswojenie literowania poszczególnych słów, co będzie niezwykle przydatne przy stosowaniu języka obcego w piśmie. Rozwiąż poniższą krzyżówkę i się przekonaj.

 

Filmy i seriale – połącz przyjemne z pożytecznym

Nauka fraz poprzez filmy to kolejne skuteczne narzędzie w nauce angielskiego. Oglądanie ulubionych programów bez dubbingu pozwala osłuchać się z językiem, a przede wszystkim przyswoić poprawną wymowę i intonację. Dodatkowo w czasie oglądania można powtarzać niektóre kwestie – powtarzanie na głos to dla wielu jeden z najlepszych sposobów na szybkie zapamiętywanie informacji. To ciekawa odskocznia od tradycyjnych metoda nauki języka obcego, która jest przyjemna i daje naprawdę satysfakcjonujące rezultaty, szczególnie gdy pojawiają się tam przydatne angielskie zwroty konwersacyjne. 

 

Tradycyjne czy interaktywne fiszki?

Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Fiszki papierowe to niezwykle skuteczny sposób na naukę języka obcego, pozwalający na szybkie zapamiętywanie całych wyrażeń i utrwalanie ich w pamięci. Jednak dla tych, którzy nie rozstają się ze smartfonem z całą pewnością ciekawszą alternatywą okaże się aplikacja Quizlet, gdzie samodzielnie tworzymy zestawy słówek i zwrotów. To nowoczesna metoda sprawiająca, że nauka nie jest obowiązkiem, a czystą przyjemnością. Oto kilka prostych reakcji językowych, które znajdziesz w e-booku „Angielskie zwroty konwersacyjne w ćwiczeniach”.

 

Wciągnij się w naukę angielskiego!

Nauka konwersacji w języku angielskim może być skuteczna i przyjemna. To bardzo ważne, bowiem ucząc się z przyjemnością, jesteśmy w stanie zapamiętać więcej wyrażeń i zwrotów, tym samym swobodniej posługując się językiem. Dla każdego, kto chce skutecznie i ciekawie uczyć się języka obcego, polecamy e-book angielskie konwersacje w ćwiczeniach. Jest to miesięczny kurs to samodzielnej nauki, który możemy przyjemnie zrealizować w dowolnym miejscu i czasie. E-book dedykowany jest dla osób ze średnio zaawansowaną znajomością języka angielskiego, zawierający angielskie wyrażenia na poziomie B1-B2. Często są to potoczne zwroty po angielsku, które znaczącą ułatwiają konwersację. Kliknij banner, aby pobrać materiał.

angielskie-zwroty-konwersacyjne-ebook-gettinenglish 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE