GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Najlepsze filmy i seriale do nauki Business English

Woman eating popcorn at home on couch and watching movie
0 3 378

Produkcje filmowe pełnymi garściami czerpią ze świata wielkiego biznesu. Potężne korporacje, pieniądze, sukces, ale i gangsterskie potyczki. Dzięki filmowcom każdy, kto uczy się angielskiego, może połączyć przyjemne z pożytecznym i szlifować swoje umiejętności językowe w niezwykle angażujący sposób. Zastanawiasz się czasem jakie amerykańskie filmy i seriale do nauki Business English warto wybrać? Jeśli tak, koniecznie sprawdź, co przygotowałem dla Ciebie w tym artykule.  

 

Najlepsze filmy i seriale do nauki Business English – co warto obejrzeć?

 

Uczniowie często pytają: z jakich programów telewizyjnych i seriali najlepiej uczyć się angielskiego, który przyda się w pracy? Dzięki platformom streamingowym wybór jest naprawdę ogromny. Jak zatem odnaleźć rzetelny materiał do nauki angielskiego biznesowego w tak szerokiej ofercie? Przede wszystkim należy się kierować swoimi potrzebami i preferencjami. Nie ma sensu tracić czasu na seriale czy programy, które wydają się nudne. W ten sposób mózg i tak niczego nie przyswoi. Uczymy się przecież wtedy, gdy jesteśmy w coś zaangażowani, a przekazywane treści naprawdę nas interesują. Tak samo jest z serialami. Warto też zwrócić uwagę na fabułę i miejsce akcji serialu – tak, by słownictwo rzeczywiście nam się przydało. Mózg ma tendencję do lepszego zapamiętywania informacji, które są dla nas ważne i przydatne.

Ponadto nauka angielskiego z seriali to zupełnie inny wymiar kontaktu z językiem. Słyszysz prawdziwe brzmienie słów, poznajesz naturalne połączenia wyrazowe i używane powszechnie frazy, a ponadto intonację i akcent. Możesz także zaobserwować kontekst, w jakim używa się danego zwrotu. To bezcenna okazja do nauki języka biznesowego, którego używa się w praktyce. 

Poniżej przygotowałem subiektywną listę seriali oraz filmów dokumentalnych, które poruszają tematykę pracy i biznesu. Mogą okazać się pomocne nie tylko dla osób, które w pracy posługują się językiem angielskim, ale również przedsiębiorców szukających inspiracji do prowadzenia własnej firmy.

 

🍿 Seriale:  Mythic Quest, Suits, The Dropout, WeCrashed, Succession, Corporate, Severance, Mad Men, Better Call Saul, Silicon Valley, The IT Crowd, Billions, Superstore, Workin’ Moms, StartUp, Parks and Recreation, Self Made: Inspired by the Life of Madam C. J. Walker. 

🎥 Filmy dokumentalne i programy telewizyjne:  Shark Tank, The Profit, Undercover Boss, Dragons’ Den, Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates, American Factory, The Big Short, Becoming Warren Buffet, Planet of the Apps, Dirty Money.

10 biznesowych zwrotów z serialu The Office, które przydają się w komunikacji biurowej 

 

Do powyższej listy możesz śmiało dopisać jeden z najbardziej kultowych seriali komediowych – amerykański sitcom „The Office” („Biuro”). Serial od lat zbiera bardzo pozytywne opinie i równie pochlebne recenzje. Widzowie pokochali go przede wszystkim za specyficzny humor. Czy można jednak liczyć na przydatne angielskie frazy niezbędne do prowadzenia rozmów służbowych? Owszem. W serialu przewija się wielu bohaterów, spośród których każdy ma inny sposób mówienia. Widz ma szansę poznać nie tylko bogaty zasób słownictwa biznesowego, ale również potoczne zwroty potrzebne w codziennej komunikacji. Rzecz dzieje się przecież w sercu firmy papierniczej Dunder Mifflin. Nakreślone po mistrzowsku postacie i świetna gra aktorska to idealne dopełnienie pełnego gagów scenariusza. Wszystko to okraszone nieco kontrowersyjnym humorem. Szlifuj biznesowy angielski z serialem The Office i po prostu baw się dobrze! Oto 10 zdań, które mogą ci się przydać w pracy:

Czy nauka angielskiego biznesowego z filmów i seriali wystarczy?

 

Nie ulega wątpliwości, że nauka z ulubionym serialem to doskonałe narzędzie do poszerzania biznesowego języka angielskiego. Nie trzeba specjalnie się do tego przygotowywać ani wyszarpywać z napiętego kalendarza czasu na naukę. Potraktuj to nie tylko jako sposób na efektywną naukę języka biznesu, ale przede wszystkim jako rozrywkę i okazję do odpoczynku. Podstawą jest osłuchanie się z językiem, dlatego warto regularnie zasiadać przed ekranem, ponieważ systematyczność jest niezwykle ważnym elementem nauki języka obcego.

Musisz jednak wiedzieć, że oglądanie programów telewizyjnych nie jest cudownym sposobem na opanowanie business English. Choć niezwykle przyjemny, a przy okazji skuteczny – to wciąż tylko dodatek do samodzielnej pracy, jaką należy wykonać, by opanować angielski biznesowy. Proces uczenia się musi przebiegać harmonijnie: podstawę stanowi samodzielna praca z materiałami, a dodatkowe sposoby pomagają usystematyzować wiedzę i poszerzyć słownictwo.

biznesowe zwroty konwersacyjne angielski

Nauka języka w domowym zaciszu wymaga przede wszystkim szczegółowego planu działania. Jeśli szukasz gotowego scenariusza do nauki biznesowego angielskiego – sięgnij po e-book „Angielskie zwroty konwersacyjne – praca i kariera. Jest to obszerny zbiór słownictwa, reakcji językowych oraz zwrotów niezbędnych do poprowadzenia swobodnej rozmowy w miejscu pracy. Dzięki pracy z tym materiałem łatwo utrwalisz słownictwo i wyrażenia używane w środowisku biznesowym. Próbkę materiału możesz pobrać na stronie księgarni internetowej www.booktown.pl 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE