GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 56 – fire away

3 4 199

Uczenie się nowych zwrotów w języku angielskim niektórym przychodzi łatwiej, a niektórym trudniej. Przyswajanie słówek za pomocą Gettinków jest maksymalnie przyjemne i efektywne, gdyż każda lekcja składa się z trzech istotnych elementów: kontekstu, wymowy i skojarzeń. Dziś nie może być inaczej. Tym razem przyjrzymy się bliżej czasownikowi złożonemu fire away, którym dość często posługują się rodzimi użytkownicy języka angielskiego. Życzę owocnej nauki i zachęcam także do szybkiej powtórki wcześniejszych wpisów.

fire away – used for giving someone permission to ask questions
Can I ask you a question? „Okay, fire away!”
fire away – śmiało/ dawaj!

FIRE AWAY W MUZYCZNYM WYDANIU

Choć do fanów tego gatunku bym się nie zaliczył, to muszę przyznać, że musical The Greatest Showman (Król Rozrywki) zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zachwyca dobra gra aktorska, choreografia i rzecz jasna oprawa muzyczna. Nie jest tajemnicą, iż utworem, który przykuł moją uwagę i stał się po części inspiracją do napisania dzisiejszego Gettinka jest This Is Me, wykonywany przez wokalistę Keala Settle. Zapraszam do słuchania.

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE