GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Jak spędzasz wolny czas?

0 35 079

Mam nadzieję, że jesteś osobą, która lubi aktywnie spędzać wolny czas. Specjalnie dla Ciebie opracowałem zestaw słówek, który z całą pewnością przypadnie Ci do gustu. Jeśli dobrze pamiętasz, w ostatniej wideo lekcji omawialiśmy obowiązki domowe. Dziś pora nieco odpocząć, ale nie od angielskiego. Poznasz przydatne wyrażenia związane z czasem wolnym jak również zwrot be up for.

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Szukasz idealnych książek i samouczków do nauki języka angielskiego? Sprawdź nasze pozycje, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie. Największy wybór książek, fiszek do nauki języka angielskiego.
Zobacz ofertę

JAK SPĘDZAM WOLNY CZAS?

Jestem osobą, która zawsze stara się wygospodarować nieco wolnego czasu. Bywa różnie, ale jeśli już się uda, to na mojej liście rzeczy do zrobienia nie może zabraknąć poniższych form spędzania wolnego czasu.

  • go to a gig – pójść na koncert
  • throw a party – urządzić przyjęcie
  • work out in the gym – ćwiczyć na siłowni
  • go bowling – iść pograć w kręgle
  • go to the movies – pójść do kina (AmE)
  • eat out – jeść na mieście
  • meet up with friends – spotykać się z przyjaciółmi
  • go on a shopping spree – udać się na zakupowe szaleństwo
  • play board games – grać w gry planszowe
  • go for a brew – pójść na piwo (browarka)

A Ty co lubisz robić w wolnej chwili? Jeśli chcesz poznać jeszcze inne wyrażenia związane z wypoczynkiem, sprawdź już teraz artykuł Free Time in New York City na poziomie podstawowym.

BE UP FOR

Zwrot be up for jest jednym z moich ulubionych wyrażeń w języku angielskim. Jest to pozycja obowiązkowa do zapamiętania, ponieważ up for często pojawia się w mowie potocznej. Najczęściej up for jest tłumaczone na język polski jako być zainteresowanym (zrobieniem czegoś) lub mieć ochotę na coś. Zwróć uwagę, że po przyimku for pojawia się czasownik z końcówką -ing (tzw. gerund).

Are you up for going to the movies tonight?
Czy jesteś zainteresowany wyjściem do kina dziś wieczorem?
I’m not up for meeting up with her.
Nie mam ochoty się z nią spotkać.

Postaraj się teraz ułożyć kilka własnych zdań z wykorzystaniem nowych wyrażeń i zwrotu be up for. Podziel się w komentarzu swoimi pomysłami oraz jak Ty spędzasz swój czas wolny. Do zobaczenia w kolejnej lekcji Gettin’ Lingo.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

E-book czasowniki modalne

Teoria i ćwiczenia w jednym miejscu.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE