GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 57 – gobsmacked

0 5 439

Czas na nowego Gettinka. W tej sekcji znajdziesz jak zawsze praktyczne wyrazy, które są często stosowane przez native speakerów w codziennej komunikacji. Dziś nie może być inaczej, mam dla Ciebie nieformalny brytyjski przymiotnik gobsmacked, którego użyjemy w sytuacji, kiedy coś nas zaskoczyło. Przejdźmy więc od razu do konkretów.

gobsmacked – so surprised that you don’t know what to say
I was completely gobsmacked to learn that she was broke.
gobsmacked – zatkany, zszokowany

I’M ABSOLUTELY GOBSMACKED!

Już wiesz, że przymiotnik gobsmacked wyraża całkowite zdumienie. Myślę, że znacznie ułatwisz sobie zapamiętanie tego wyrazu, jeśli obejrzysz magiczny występ jednego z uczestników programu Britain’s Got Talent, którego przesłanie rzuciło jury na kolana.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

E-book czasowniki modalne

Teoria i ćwiczenia w jednym miejscu.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE