GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 57 – gobsmacked

0 4 713

Czas na nowego Gettinka. W tej sekcji znajdziesz jak zawsze praktyczne wyrazy, które są często stosowane przez native speakerów w codziennej komunikacji. Dziś nie może być inaczej, mam dla Ciebie nieformalny brytyjski przymiotnik gobsmacked, którego użyjemy w sytuacji, kiedy coś nas zaskoczyło. Przejdźmy więc od razu do konkretów.

gobsmacked – so surprised that you don’t know what to say
I was completely gobsmacked to learn that she was broke.
gobsmacked – zatkany, zszokowany

I’M ABSOLUTELY GOBSMACKED!

Już wiesz, że przymiotnik gobsmacked wyraża całkowite zdumienie. Myślę, że znacznie ułatwisz sobie zapamiętanie tego wyrazu, jeśli obejrzysz magiczny występ jednego z uczestników programu Britain’s Got Talent, którego przesłanie rzuciło jury na kolana.

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE