GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Owoce / a few

1 8 195

W poprzedniej wideo lekcji poznałeś przydatne zwroty związane ze zdrowym trybem życia. Pojawiła się również konstrukcja had better. Co przygotowałem dla Ciebie w dzisiejszym odcinku?

Skupimy się przede wszystkim na szybkiej powtórce owoców w języku angielskim. Dowiesz się także jak zastosować a few w języku angielskim. Zapraszam do aktywnej nauki słówek.

OWOCE W JĘZYKU ANGIELSKIM

Posłuchaj i powtarzaj na głos nazwy owoców w języku angielskim. Pomyśl również, które z nich najczęściej spożywasz, oraz za którymi nie przepadasz. Więcej słówek związanych z tematyką żywienia znajdziesz na naszej stronie.

apple – jabłko
peach – brzoskwinia
pear – gruszka
banana – banan
plum – śliwka
coconut – kokos
watermelon – arbuz
pineapple – ananas
lemon – cytryna
lime – limonka
tangerine – mandarynka
orange – pomarańcza
grapes – winogrona
cherry – wiśnia
nut – orzech
raspberry – malina
blueberry – czarna jagoda
strawberry – truskawka

 

KIEDY ZASTOSOWAĆ A FEW?

A few jest stosowane tylko i wyłącznie z rzeczownikami policzalnymi w języku angielskim. Krótko mówiąc, a few oznacza kilka, natomiast samo few najczęściej tłumaczymy jako mało, niewiele (np. rzeczy, osób). Spójrz na poniższe przykłady:

Can you buy a few apples, please?
Czy możesz kupić kilka jabłek?
I have few strawberries in the kitchen.
Mam mało truskawek w kuchni.

Więcej dodatkowych informacji na temat rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych znajdziesz w zakładce angielska gramatyka. Czy znasz jeszcze inne nazwy owoców w języku angielskim? Daj znać w komentarzu lub na naszym kanale na YouTube.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. katarzyna mówi

    Strona fantastyczna zaglądam tu już od roku, a może by tak aplikacja na smartfony? Myślę, że byloby prościej korzystać. Chociaz już teraz i tak jest duza różnica co do otwierania strony na urządzeniach mobilnych.
    pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE