GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

I Love My Life – lekcja muzyczna

13 26 002

Słówka i zwroty zawarte w piosenkach bardzo często mogą się okazać użyteczne w codziennej komunikacji. Nauka słownictwa z piosenek przychodzi znacznie łatwiej i jest do tego niezwykle przyjemna. Sprawdź już teraz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w dzisiejszym Angielski Dla Ucha.


ZADANIA NA SŁUCHANIE Z ANGIELSKIEGO

Z Waszych maili coraz częściej dowiaduję się, iż zadania na słuchanie z angielskiego, które przygotowuję dla Was są niezwykle pomocne w codziennej nauce. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że chętnie sięgacie po moje publikacje i robicie znaczące postępy w języku angielskim. Myślę, że wielu z Was doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że osłuchanie się z językiem to długi proces, który wymaga systematyczności. Jeśli chodzi o zwiększenie poziomu rozumienia ze słuchu, to najlepiej sprawdza się zasada – praktyka czyni mistrza. Regularne słuchanie piosenek, podcastów i oglądanie filmów w oryginale z czasem przynosi pożądane efekty. W dzisiejszym artykule postawimy właśnie na piosenkę. Zanim przejdziemy do zadania na słuchanie, szybka rozgrzewka szarych komórek.

ZADANIE 1

Spójrz na poniższe obrazki i odpowiedz na pytania ustnie lub pisemnie. Zastosuj słówka, które poznałeś we wcześniejszych wpisach z sekcji Angielski dla Ucha. Pozwoli Ci to usystematyzować zdobytą wiedzę i zachęci do regularnych powtórek. 

sluchanie-ze-zrozumieniem-opis-obrazka-gettinenglish1. Do you think the woman in picture 1 loves her everyday life? Why?
2. Some people say that money doesn’t bring happiness. Do you agree?
3. Do you think the woman in picture 2 is a friendly boss? Why? / Why not?
4. Do you enjoy working in your company?
5. What are the people in picture 3 so excited about?
6. What makes you happy?

ZADANIE 2

Robbie Williams powraca w wielkim stylu. Na jego najnowszym albumie można znaleźć świetne kawałki, które można rzecz jasna wykorzystać do samodzielnej nauki angielskiego. Dziś bierzemy pod lupę utwór Love My Life. Zajmiemy się poszukiwaniem różnych form leksykalno-gramatycznych. Rozwiąż już teraz test online i sprawdź, jak radzisz sobie z zadaniami na słuchanie. Jestem przekonany, że dasz z siebie wszystko!

ZADANIE 3

Nie zapominajmy, że dzięki słuchaniu piosenek z łatwością poszerzamy znajomość słówek i zwrotów w języku angielskim. W rezultacie nabieramy biegłości w codziennej komunikacji. Zwróć szczególną uwagę, na słówka, które pojawiły się w piosence Robbie Williamsa i wykonaj dodatkowe ćwiczenie.


tether – pętać, wiązać
let go – odpuszczać
battle – bitwa, bój
eventually – ostatecznie, koniec końców
pray – modlić się

matter – liczyć się, mieć znaczenie
courage – odwaga
face – zmierzyć się z czymś
madness – obłęd, szaleństwo


Jak podobała Ci się dzisiejsza lekcja z cyklu Angielski Dla Ucha? Jeśli chcesz więcej zadań na słuchanie, daj znać w komentarzu, co szczególnie byłoby dla Ciebie istotne. A może chcesz podzielić się ciekawymi filmami, które pomogą użytkownikom Gettin’ English w dalszej nauce języka angielskiego? Ja pracuję już nad kolejnym artykułem dla Ciebie. Do szybkiego usłyszenia!

Może ci się spodobać również
13 Komentarze
 1. Justyna mówi

  Od teraz będę wiedziała co śpiewam i śpiewała z „dobrą wymową” dzięki! Super lekcja.

  1. GettinEnglish mówi

   Bardzo się cieszę Justyna :) Życzę miłej nauki z Gettin’ English.

 2. Izabela Su mówi

  Świetna lekcja. Nauka z wami to przyjemność

 3. Weronika Woźnica mówi

  Super lekcja! Jesteście najlepsi :)

  1. GettinEnglish mówi

   Dziękuję Weronika za miłe słowa <3

 4. Borat mówi

  Very nice! High five!

 5. Dynay mówi

  Czekam na piosenki Eda :D

  1. GettinEnglish mówi

   Przymierzam się do 'Edka’ ;)

 6. Natalia mówi

  Świetny materiał, mam nadzieję, że niedługo pojawi się więcej piosenek. Polecam sprawdzi piosenki Azeali Banks trochę rapu, ale wydaje mi się, że niektóre będą spoko :)

 7. Asia mówi

  Mega :D poszerza to moją percepcję, chce więcej :D zwłaszcza na piosenkach hip hopowych bo tam cokolwiek ciężko zrozumieć hehehe

 8. k mówi

  Piosenkę zapętlam od ponad tygodnia. Fantastyczny gettinek i piosenka :)

 9. msaga mówi

  Super lekcja – zwłaszcza ćw 2 i 3. Uwielbiam ćwiczenia na słuchanie na podstawie piosenek. Z przyjemnością posłuchałam Robbiego – nie słyszałam tej piosenki. Czekam na podobne i pozdrawiam.

  1. GettinEnglish Team mówi

   Bardzo się cieszę Agnieszka. Sprawdź najnowszy album Robbiego – The Heavy Entertainment Show :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE