GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

I Love My Life – lekcja muzyczna

13 14 524

Słówka i zwroty zawarte w piosenkach bardzo często mogą się okazać użyteczne w codziennej komunikacji. Nauka słownictwa z piosenek przychodzi znacznie łatwiej i jest do tego niezwykle przyjemna. Sprawdź już teraz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w dzisiejszym Angielski Dla Ucha.


ZADANIA NA SŁUCHANIE Z ANGIELSKIEGO

Z Waszych maili coraz częściej dowiaduję się, iż zadania na słuchanie z angielskiego, które przygotowuję dla Was są niezwykle pomocne w codziennej nauce. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że chętnie sięgacie po moje publikacje i robicie znaczące postępy w języku angielskim. Myślę, że wielu z Was doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że osłuchanie się z językiem to długi proces, który wymaga systematyczności. Jeśli chodzi o zwiększenie poziomu rozumienia ze słuchu, to najlepiej sprawdza się zasada – praktyka czyni mistrza. Regularne słuchanie piosenek, podcastów i oglądanie filmów w oryginale z czasem przynosi pożądane efekty. W dzisiejszym artykule postawimy właśnie na piosenkę. Zanim przejdziemy do zadania na słuchanie, szybka rozgrzewka szarych komórek.

ZADANIE 1

Spójrz na poniższe obrazki i odpowiedz na pytania ustnie lub pisemnie. Zastosuj słówka, które poznałeś we wcześniejszych wpisach z sekcji Angielski dla Ucha. Pozwoli Ci to usystematyzować zdobytą wiedzę i zachęci do regularnych powtórek. 

sluchanie-ze-zrozumieniem-opis-obrazka-gettinenglish1. Do you think the woman in picture 1 loves her everyday life? Why?
2. Some people say that money doesn’t bring happiness. Do you agree?
3. Do you think the woman in picture 2 is a friendly boss? Why? / Why not?
4. Do you enjoy working in your company?
5. What are the people in picture 3 so excited about?
6. What makes you happy?

ZADANIE 2

Robbie Williams powraca w wielkim stylu. Na jego najnowszym albumie można znaleźć świetne kawałki, które można rzecz jasna wykorzystać do samodzielnej nauki angielskiego. Dziś bierzemy pod lupę utwór Love My Life. Zajmiemy się poszukiwaniem różnych form leksykalno-gramatycznych. Rozwiąż już teraz test online i sprawdź, jak radzisz sobie z zadaniami na słuchanie. Jestem przekonany, że dasz z siebie wszystko!

ZADANIE 3

Nie zapominajmy, że dzięki słuchaniu piosenek z łatwością poszerzamy znajomość słówek i zwrotów w języku angielskim. W rezultacie nabieramy biegłości w codziennej komunikacji. Zwróć szczególną uwagę, na słówka, które pojawiły się w piosence Robbie Williamsa i wykonaj dodatkowe ćwiczenie.


tether – pętać, wiązać
let go – odpuszczać
battle – bitwa, bój
eventually – ostatecznie, koniec końców
pray – modlić się

matter – liczyć się, mieć znaczenie
courage – odwaga
face – zmierzyć się z czymś
madness – obłęd, szaleństwo


Jak podobała Ci się dzisiejsza lekcja z cyklu Angielski Dla Ucha? Jeśli chcesz więcej zadań na słuchanie, daj znać w komentarzu, co szczególnie byłoby dla Ciebie istotne. A może chcesz podzielić się ciekawymi filmami, które pomogą użytkownikom Gettin’ English w dalszej nauce języka angielskiego? Ja pracuję już nad kolejnym artykułem dla Ciebie. Do szybkiego usłyszenia!

close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE