Alphabet Game with Anna & Justin

2 2 310

Szukasz odpowiednich materiałów do słuchania i motywacji do nauki angielskiego? Świetnie trafiłeś! Jak się uczyć angielskiego to tylko od native speakerów. Dziś pomogą nam w tym Justin Timberlake i Anna Kendrick. Zapraszamy na nowy wpis.

Słuchanie ze zrozumieniem najczęściej kojarzy nam się z nudnymi ćwiczeniami lub testami, które wykonujemy w szkole. W dzisiejszym Angielski Dla Ucha będzie nieco inaczej. Pokażę Ci jak czerpać korzyści ze słuchania oryginalnych nagrań w języku angielskim i jeszcze świetnie się przy tym bawić. Jestem przekonany, że wszystkie materiały do słuchania po angielsku, które znajdziesz na Gettin’ English sprawią, że samodzielna nauka angielskiego w domu stanie się przyjemnością. 

ANGIELSKI OD A DO Z

Znajomość angielskiego alfabetu przydaje się w codziennej komunikacji. Niekiedy musimy przeliterować swoje imię, nazwisko lub dowolny wyraz. Dziś chcę zaproponować nieco inne zadanie do wykonania. Przygotuj kartkę papieru, długopis i przepisz angielski alfabet. W ciągu 2 minut należy zapisać możliwie najwięcej wyrazów rozpoczynających się od danej literki (np. A – ability, B – boob, C – cancel itd.)

angielski-alfabet-gettinenglishRADIO CALL

Obejrzyj film, w którym gościnnie wystąpił Justin Timberlake z Anna Kendrick. Matt Edmondson, prezenter radiowy z BBC Radio 1 przygotował dla nich nie lada wyzwanie. Muszą przeprowadzić krótką rozmowę z pracownikiem sklepu z zabawkami, ale muszą pamiętać o jednej kwestii. Jakiej? Przekonaj się już teraz i postaraj się wyciągnąć z nagrania jak najwięcej nowych słówek i zwrotów.

SŁOWNICTWO I TEST

Przeanalizuj poniższe wyrazy, które pojawiły się w dzisiejszym nagraniu. Następnie ułóż własne zdania i wykonaj nasz test online dla lepszego utrwalenia słówek. Powodzenia!


Please don’t make me do this! – nie zmuszajcie mnie do tego
black out – tracić przytomność
stock – asortyment/ mieć w zapasach
in stock – na stanie (o produkcie)
hang on – poczekaj!
stupendous – zdumiewający, niezwykły
tell you what – wiesz co…
release – wprowadzić (produkt na rynek)

make one’s way – zmierzać gdzieś
buddy – kumpel(ka)
obviously – oczywiści
random – przypadkowy, losowy
knockoff – tania podróbka
you smashed it – dałaś czadu
ass – (tu) idiota, głupek

angielski-ebook-b1-sluchanie-czytanie-slownictwo-gettinenglishSprawdź jeszcze inne materiały do słuchania po angielsku w sekcji Angielski Dla Ucha. Jeśli jesteś na poziomie B1, to nie możesz przegapić najnowszy e-book Gettin’ Lingo, w którym jak zawsze znajdziesz ciekawe zadania na czytanie, gramatykę, słownictwo, slang/ idiomy oraz specjalne zadanie do słuchania. Praktyka czyni mistrza. Wiem, że dasz radę!

 Zajrzyj do środka

Nie przegap kolejnego wpisu - dołącz do nas na Facebook
 
close-link

Chcesz w końcu przełamać barierę
w mówieniu?

Sprawdź ofertę kursów językowych z lektorem na żywo. Ucz się języków obcych bez wychodzenia z domu.
Zapisz się na kurs językowy online.
SKORZYSTAJ Z LEKCJI PRÓBNEJ
close-link
LEKCJA PRÓBNA