GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Alphabet Game with Anna & Justin

4 11 189

Szukasz odpowiednich materiałów do słuchania i motywacji do nauki angielskiego? Świetnie trafiłeś!  Dziś pomogą nam w tym Justin Timberlake i Anna Kendrick. Seriously!

Słuchanie ze zrozumieniem najczęściej kojarzy nam się z nudnymi ćwiczeniami lub testami, które wykonujemy w szkole. W dzisiejszym Angielski Dla Ucha będzie nieco inaczej. Pokażę Ci, jak czerpać korzyści z autentycznych nagrań w języku angielskim i jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Jestem przekonany, że wszystkie materiały do słuchania po angielsku, które znajdziesz na Gettin’ English sprawią, że samodzielna nauka angielskiego w domu stanie się przyjemnością. 

ANGIELSKI OD A DO Z

Znajomość angielskiego alfabetu przydaje się w codziennej komunikacji. Niekiedy musimy przeliterować swoje imię, nazwisko lub dowolny wyraz. Dziś chcę zaproponować nieco inne zadanie do wykonania. Przygotuj kartkę, długopis i przepisz angielski alfabet. W ciągu 2 minut należy zapisać możliwie najwięcej wyrazów rozpoczynających się od danej literki (np. A – ability, B – boob, C – cancel itd.)

angielski-alfabet-gettinenglishRADIO CALL

Matt Edmondson, prezenter radiowy z BBC Radio 1, przygotował nie lada wyzwanie dla Justina Timberlake’a i Anny Kendrick. Muszą przeprowadzić krótką rozmowę z pracownikiem sklepu z zabawkami, ale muszą pamiętać o jednej kwestii. Jakiej? Przekonaj się już teraz i postaraj się wyciągnąć z nagrania jak najwięcej nowych słówek i zwrotów.

SŁOWNICTWO I TEST

Przeanalizuj wyrazy, które pojawiły się w powyższym nagraniu. Następnie ułóż własne zdania i wykonaj nasz test online dla lepszego utrwalenia słówek. Powodzenia!


Please don’t make me do this! – nie zmuszajcie mnie do tego
black out – tracić przytomność
stock – asortyment/ mieć w zapasach
in stock – na stanie (o produkcie)
hang on – poczekaj!
stupendous – zdumiewający, niezwykły
tell you what – wiesz co…, coś ci powiem
release – wprowadzić (produkt na rynek)

make one’s way – zmierzać gdzieś
buddy – kumpel(ka)
obviously – oczywiści
random – przypadkowy, losowy
knockoff – tania podróbka
you smashed it – dałaś czadu
ass – (tu) idiota, głupek

angielski-ebook-b1-sluchanie-czytanie-slownictwo-gettinenglishSprawdź także dodatkowe materiały do słuchania po angielsku w sekcji Angielski Dla Ucha. A jeżeli jesteś na poziomie B1, nie możesz przegapić najnowszy e-book Gettin’ Lingo, w którym jak zawsze znajdziesz ciekawe materiały do czytania, omówienie wybranych struktur gramatycznych, słownictwo: slang/ idiomy oraz specjalne zadanie do słuchania. Praktyka czyni mistrza.

 Zajrzyj do środka

close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE