GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Alphabet Game with Anna & Justin

4 23 949

Szukasz odpowiednich materiałów do słuchania i motywacji do nauki angielskiego? Świetnie trafiłeś!  Dziś pomogą nam w tym Justin Timberlake i Anna Kendrick. Seriously!

Słuchanie ze zrozumieniem najczęściej kojarzy nam się z nudnymi ćwiczeniami lub testami, które wykonujemy w szkole. W dzisiejszym Angielski Dla Ucha będzie nieco inaczej. Pokażę Ci, jak czerpać korzyści z autentycznych nagrań w języku angielskim i jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Jestem przekonany, że wszystkie materiały do słuchania po angielsku, które znajdziesz na Gettin’ English sprawią, że samodzielna nauka angielskiego w domu stanie się przyjemnością. 

ANGIELSKI OD A DO Z

Znajomość angielskiego alfabetu przydaje się w codziennej komunikacji. Niekiedy musimy przeliterować swoje imię, nazwisko lub dowolny wyraz. Dziś chcę zaproponować nieco inne zadanie do wykonania. Przygotuj kartkę, długopis i przepisz angielski alfabet. W ciągu 2 minut należy zapisać możliwie najwięcej wyrazów rozpoczynających się od danej literki (np. A – ability, B – boob, C – cancel itd.)

angielski-alfabet-gettinenglishRADIO CALL

Matt Edmondson, prezenter radiowy z BBC Radio 1, przygotował nie lada wyzwanie dla Justina Timberlake’a i Anny Kendrick. Muszą przeprowadzić krótką rozmowę z pracownikiem sklepu z zabawkami, ale muszą pamiętać o jednej kwestii. Jakiej? Przekonaj się już teraz i postaraj się wyciągnąć z nagrania jak najwięcej nowych słówek i zwrotów.

SŁOWNICTWO I TEST

Przeanalizuj wyrazy, które pojawiły się w powyższym nagraniu. Następnie ułóż własne zdania i wykonaj nasz test online dla lepszego utrwalenia słówek. Powodzenia!


Please don’t make me do this! – nie zmuszajcie mnie do tego
black out – tracić przytomność
stock – asortyment/ mieć w zapasach
in stock – na stanie (o produkcie)
hang on – poczekaj!
stupendous – zdumiewający, niezwykły
tell you what – wiesz co…, coś ci powiem
release – wprowadzić (produkt na rynek)

make one’s way – zmierzać gdzieś
buddy – kumpel(ka)
obviously – oczywiści
random – przypadkowy, losowy
knockoff – tania podróbka
you smashed it – dałaś czadu
ass – (tu) idiota, głupek

angielski-ebook-b1-sluchanie-czytanie-slownictwo-gettinenglishSprawdź także dodatkowe materiały do słuchania po angielsku w sekcji Angielski Dla Ucha. A jeżeli jesteś na poziomie B1, nie możesz przegapić najnowszy e-book Gettin’ Lingo, w którym jak zawsze znajdziesz ciekawe materiały do czytania, omówienie wybranych struktur gramatycznych, słownictwo: slang/ idiomy oraz specjalne zadanie do słuchania. Praktyka czyni mistrza.

 Zajrzyj do środka

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE