GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Travel Idioms – otwórz okno na świat

2 28 848

Witaj w kolejnej lekcji z serii Gettin’ Lingo. Wiem, że dawno już nie nagrywałem nowych odcinków, ale dziś mam dla Was coś naprawdę wyjątkowego. W tej lekcji poznasz nie tylko angielskie idiomy związane z podróżowaniem, ale przede wszystkim dowiesz się dlaczego ekipa Gettin’ English wystąpiła w żołtej ramce National Geographic

WYGRAJ WYCIECZKĘ DO AFRYKI

Wraz z wydawnictwem Nowa Era w ramach konkursu Otwórz Okno Na Świat z przyjemnością ogłaszamy konkurs dla wszystkich nauczycieli języków obcych w Polsce. Do wygrania niezwykła podróż do Imire rezerwatu ochrony dzikiej przyrody w Zimbabwe. Zasady konkursu są bardzo proste:

 • zrób zdjęcie w żółtej ramce,
 • udostępnij fotkę na Facebooku i oznacz @nowaeraangielskiego,
 • zarejestruj się na stronie www.nowaeraangielskiego.pl i nie zapomnij zapoznać się z regulaminem.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć Tobie powodzenia. Zaskocz wydawnictwo Nowa Era swoim pomysłem na zdjęcie i zgarnij tę wycieczkę.

ANGIELSKIE IDIOMY ZWIĄZANE Z PODRÓŻOWANIEM

Ale zanim wybierzesz się w podróż po Afryce, zapamiętaj jeszcze kilka przydatnych idiomów związanych z podróżowaniem. Niejednokrotnie usłyszysz je z ust native speakera. Masz to jak w banku.

Przymiotnik itchy, który występuje w poniższym zwrocie oznacza swędzący. Wydaje się, że wszystko nabiera teraz sensu.

 • get itchy feet – nie móc usiedzieć w miejscu
  I always get itchy feet in summer.

Poznałeś już historię mojej znajomej z Australii. Nie opowiedziałem Ci jeszcze o Paulinie, która na co dzień mieszka w Dubaju. Jak to zwykle bywa w zawodzie stewardessy – dziś tu, jutro tam.

 • live out of a suitcase – żyć na walizkach
  Paulina is a flight attendant. That’s why she lives out of a suitcase.

Powie Ci to każdy Grek – najlepszych restauracji nie szukaj w centrum. Będąc na wakacjach na wyspie Zakynthos, natrafiłem na knajpę z prawdziwym greckim jedzeniem, która znajdowała się całkowicie na uboczu. Kto szuka, nie błądzi a przy okazji zje smacznie i do syta.

 • off the beaten track – na uboczu
  I found a cheap Greek restaurant off the beaten track.

Polskie drogi coraz częściej przypominają pole walki. Gdy widzę niecierpliwego lub agresywnego kierowcę, myślę sobie – save the drama for your mama (oszczędź sobie).

 • road rage – agresja na drogach
  A number of accidents in Poland are a result of road rage.

Udział w konkursie Otwórz Okno Na Świat to niezwykła okazja, by wybrać się w miejsce, o którym marzy niejeden globtroter. Nie przegap jej, bo być może to właśnie Ty będziesz przemierzał  dziką Afrykę. 

 • miss the boat – stracić okazję
  You should have bought that house in Africa – you missed the boat.

Gotowy na przygodę? Dorzucam jeszcze film na zachętę! :)

 • hit the road – wyruszyć w drogę
  It’s getting late. It’s time to hit the road.

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE