GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 59 – heaven knows

0 6 762

Nie od dziś wiadomo, że poszerzanie zasobu słownictwa jest procesem ciągłym. Jeśli Twój napięty harmonogram powstrzymuje Cię przed intensywną nauką języka, wystarczy, że każdego dnia przyswoisz nowe słowo, nauczysz się na pamięć jednego zdania lub obejrzysz krótki film.

Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz właśnie w tej sekcji. Regularny trening językowy z Gettinkami ułatwi poznanie niezbędnych zwrotów, które zapewnią Ci efektywną komunikację w codziennym języku angielskim. A zatem – do dzieła! Tym razem bierzemy na tapetę wyrażenie heaven knows.

Heaven knows – is used for saying that you don’t know something

Heaven knows what John is going to do.

Heaven knows – Bóg raczy wiedzieć

W praktyce mamy nieco większe pole do popisu. Możemy również powiedzieć: God (only) knows, goodness knows lub who knows!

Heaven knows!

Amerykański piosenkarz John Legend zamieścił w połowie lutego klip do swojego nowego singla, w którym porusza kwestię przemocy w szkołach, narastającego napięcia na tle rasowym w USA, w szczególności brutalności policji wobec czarnoskórych obywateli. Posłuchaj już teraz piosenki Preach (tłum. prawić kazanie) na YouTube, aby przekonać się w jaki sposób wyrażenie heaven knows łączy się z przesłaniem tego utworu.

Reklama

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Chcesz szlifować Business English?

Odbierz bezpłatny fragment e-booka.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE