GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 59 – heaven knows

0 7 378

Nie od dziś wiadomo, że poszerzanie zasobu słownictwa jest procesem ciągłym. Jeśli Twój napięty harmonogram powstrzymuje Cię przed intensywną nauką języka, wystarczy, że każdego dnia przyswoisz nowe słowo, nauczysz się na pamięć jednego zdania lub obejrzysz krótki film.

Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz właśnie w tej sekcji. Regularny trening językowy z Gettinkami ułatwi poznanie niezbędnych zwrotów, które zapewnią Ci efektywną komunikację w codziennym języku angielskim. A zatem – do dzieła! Tym razem bierzemy na tapetę wyrażenie heaven knows.

Heaven knows – is used for saying that you don’t know something

Heaven knows what John is going to do.

Heaven knows – Bóg raczy wiedzieć

W praktyce mamy nieco większe pole do popisu. Możemy również powiedzieć: God (only) knows, goodness knows lub who knows!

Heaven knows!

Amerykański piosenkarz John Legend zamieścił w połowie lutego klip do swojego nowego singla, w którym porusza kwestię przemocy w szkołach, narastającego napięcia na tle rasowym w USA, w szczególności brutalności policji wobec czarnoskórych obywateli. Posłuchaj już teraz piosenki Preach (tłum. prawić kazanie) na YouTube, aby przekonać się w jaki sposób wyrażenie heaven knows łączy się z przesłaniem tego utworu.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE