GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

And counting – językowe ciekawostki

0 5 692

Czas na kolejny wpis z cyklu Angielski w Pigułce. Jak zawsze znajdziesz tu garść przydatnych wyrażeń, ciekawostek językowych, a wszystko podane w krótkiej, przystępnej formie. Dziś zajmiemy się frazą and counting, którą wypatrzyłem przypadkiem na oficjalnym fanpage’u zespołu Maroon 5 na Facebooku. Co może ona oznaczać? Przekonajmy się!

Wyrażenia and counting używamy zawsze wtedy, gdy chcemy określić liczbę, która w dalszym ciągu się zwiększa. Ten zwrot to nasze polskie „i wciąż rośnie” lub „a końca nie widać”.  Spójrz na kilka przykładów:

  • My website has over 600 articles, and counting.
  • So far we’ve received 10 complaints, and counting.

Czy pomylę się twierdząc, iż siedzenie nad podręcznikami może po jakimś czasie znudzić nawet największego językowego twardziela? Jeśli lubisz uczyć się z moich materiałów nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Cię do dalszej pracy nad językiem. Jestem przekonany, że zdołasz wygospodarować jeszcze 5-10 minut, by rzucić okiem na krótki artykuł Is Adam Levine into Stalking oraz teledysk do piosenki Animals, który wzbudził wiele kontrowersji w 2014 roku. Artysta wcielił się w rolę stalkera, który ma obsesję na punkcie swojej klientki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powiedzieć po angielsku: przyprawiający o gęsią skórkę, dopaść kogoś oraz knuć spisek, to zapraszam do lektury.

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE