GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

And counting – językowe ciekawostki

0 8 307

Czas na kolejny wpis z cyklu Angielski w Pigułce. Jak zawsze znajdziesz tu garść przydatnych wyrażeń, ciekawostek językowych, a wszystko podane w krótkiej, przystępnej formie. Dziś zajmiemy się frazą and counting, którą wypatrzyłem przypadkiem na oficjalnym fanpage’u zespołu Maroon 5 na Facebooku. Co może ona oznaczać? Przekonajmy się!

Wyrażenia and counting używamy zawsze wtedy, gdy chcemy określić liczbę, która w dalszym ciągu się zwiększa. Ten zwrot to nasze polskie „i wciąż rośnie” lub „a końca nie widać”.  Spójrz na kilka przykładów:

  • My website has over 600 articles, and counting.
  • So far we’ve received 10 complaints, and counting.

Czy pomylę się twierdząc, iż siedzenie nad podręcznikami może po jakimś czasie znudzić nawet największego językowego twardziela? Jeśli lubisz uczyć się z moich materiałów nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Cię do dalszej pracy nad językiem. Jestem przekonany, że zdołasz wygospodarować jeszcze 5-10 minut, by rzucić okiem na krótki artykuł Is Adam Levine into Stalking oraz teledysk do piosenki Animals, który wzbudził wiele kontrowersji w 2014 roku. Artysta wcielił się w rolę stalkera, który ma obsesję na punkcie swojej klientki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powiedzieć po angielsku: przyprawiający o gęsią skórkę, dopaść kogoś oraz knuć spisek, to zapraszam do lektury.

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE