GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Shape up or ship out! – co znaczy?

0 6 958

Dziś zajmiemy się ważnym, choć problematycznym dla wielu osób tematem, a mianowicie phrasal verbs. Niniejszy artykuł pochodzi z mojego kursu internetowego Pokochaj Angielskie Czasowniki Złożone B1-B2.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie opanować najważniejsze czasowniki frazowe, zapraszam Cię już teraz do zapoznania się ze szczegółowym programem szkolenia na stronie Anglokursy.pl Kurs jest wypełniony praktycznymi ćwiczeniami online, dialogami, tekstami, materiałami PDF do pobrania, lekcjami wideo i podcastami. Każda lekcja pomoże Ci, krok po kroku, przyswoić i zapamiętać wyłącznie przydatne phrasal verbs w języku angielskim. A teraz przejdźmy już do tematu mojego wpisu.

Co może oznaczać shape up or ship out?

Wyrażenie shape up or ship out to bardzo amerykańskie, potoczne i często spotykane zdanie w mowie korporacyjnej. W przypadku tego niewątpliwie intrygującego zwrotu, shape up oznacza „poprawić się”, natomiast ship out to „wypływać” lub „wyprawić kogoś”. Łatwo więc domyślić się, że znaczenie shape up or ship out to mniej więcej „do roboty albo do widzenia/ popraw się albo wylatujesz”. Przejrzysta i dosadna metafora, nieprawdaż? Spójrz na przykłady:

  • This is your final warning, James! Shape up or ship out!
  • I’m not going to turn a blind eye to the fact that you often get out of your responsibilities. Shape up or ship out!
  • Martin was late for work again, so I told him to shape up or ship out.

Przy okazji dzisiejszego wyrażenia pozostawiam jeszcze małą zagadkę. Czy wiesz z jakiej piosenki pochodzi fragment: You better shape up, ’cause I need a man”? Swoją odpowiedź pozostaw w komentarzu. 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE