GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Wanna Be On Top?

10 45 907

 

 

 

Słuchanie to bardzo ważna część codziennej komunikacji. Sekcja ANGIELSKI DLA UCHA została stworzona z myślą o osobach, które pragną ćwiczyć umiejętność słuchania na różnych poziomach zaawansowania. Dziś przygotowaliśmy wpis dla osób nieco bardziej zaawansowanych użytkowników Gettin’ English. Jesteśmy przekonani, że nasz serwis stanie się Twoim ulubionym miejscem z materiałami do słuchania i oglądania.

  • Zadanie 1

Zanim przejdziesz do słuchania zastanów się, jakie są zalety i wady bycia sławnym? (What are the advantages and disadvantages of being famous?)

zalety-i-wady-po-angielsku-gettinenglish

  • Zadanie 2

Czy osoba Kendall Jenner jest Ci znana ze świata show-biznesu? Sławę zyskała za sprawą reality show Keeping Up with the Kardashians (Z kamerą u Kardashanów), choć obecnie robi zawrotną karierę jako modelka. Posłuchaj jej wywiadu dla amerykańskiego Vogue, w którym odpowiada na 73 pytania. Następnie wykonaj zadanie, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

  • Zadanie 3

Słuchanie ze zrozumieniem nie powinno opierać się tylko i wyłącznie na biernym odtwarzaniu nagrania i wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Każdy film, podcast a nawet piosenka niesie ze sobą pokaźny zbiór słownictwa. Spójrz na poniższe słówka i postaraj się ułożyć własne przykłady zdań. Na końcu tego wpisu czeka na Ciebie zadanie dla ekspertów.


sneak out – wymknąć sięcurse – przekleństwo
closet – szafa
abundance – dostatek, obfitość
sneakers – tenisówki, trampki
pluck eyebrows – depilować brwi
wedge (shoes) – buty na koturnie
touch up – retuszować, poprawiać
be good to go – być gotowym
splurge – przepuszczać (pieniądze)
vintage car – stary samochód, weteran szos
onslaught – szturm, najazd, atak
sober – trzeźwy
bridesmaid – druhna
pull an all-nighter – zarwać nockę
end up – skończyć (np. gdzieś)
baby shower – pępkowe (impreza)
crush – zadurzenie (miłość)
star-struck – zafascynowany sławnymi ludźmi
weirdo – szajbus, dziwadło
jet-lagged – zmęczony po długiej podróżny samolotem
insane – szalony

 


  • Zadanie 4

Jak zdążyłeś już pewnie zauważyć Kendall Jenner udzieliła szybkich odpowiedzi na pytania zadane przez reportera. Wyobraź sobie, że ktoś poprosił Cię o krótką wypowiedź na poniższe pytania. Zastosuj pełne zdania – mów szybko, zwięźle i na temat.

1. What’s your favourite holiday to celebrate?
2. What scares you the most?
3. What makes you laugh the most?
4. What is your must-have beauty product?
5. Do you have a secret hobby?
6. What’s the most expensive thing you’ve ever splurged on?
7. What movie made you cry the hardest?
8. Do you read Internet comments?
9. What are three things you look for in a man/ woman?
10. Do you have a hidden talent?
11. What was the name of your first pet?
12. How would you describe yourself in three words?
13. What’s the biggest surprise you’ve ever had?

  • Zadanie dla ekspertów

Na zakończenie tego artykułu, zachęcamy Cię gorąco do interakcji z innymi użytkownikami Gettin’  English. W komentarzu napisz polskie zdanie z wykorzystaniem słówek z ćwiczenia 3. Zadaniem kolejnej osoby jest przetłumaczenie wybranego zdania na język angielski ze szczególnym naciskiem na poprawność gramatyczną. Podejmij wyzwanie innych oraz pozostaw w komentarzu kolejne zdanie, aby mieli nad czym główkować. Dasz radę! Powodzenia :)

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE