GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 43 – apples and oranges

1 3 178

Zbliżająca się jesień zawsze kojarzy mi się z jabłkami oraz innymi pysznymi dobrodziejstwami przyrody. Pomyślałem, że jabłko będzie idealną inspiracją do napisania tego krótkiego wpisu. Jak zawsze mam dla Ciebie przydatny zwrot okraszony definicją, przykładem i filmem. Przygotowałem również angielskie idiomy z apple. Mam nadzieję, że szybko rozszyfrujesz ich znaczenie na podstawie zdań. Zaczynamy!

apples and oranges – this expression is used to describe two things or people that are completely different from each other
Talking about these two phones in the same breath is like comparing apples and oranges.
apples and oranges – dwie rzeczy, których nie da się ze sobą porównać
in the same breath – jednocześnie/ za jednym zamachem

Jak przystało na prawdziwego maniaka nadgryzionego jabłka, wybrałem dziś film związany z firmą Apple. Pojawia się w nim James Corden, którego mam nadzieję nie trzeba szczególnie przedstawiać.

IDIOMY

angielskie-idiomy-z-apple-lista-slowek

Najwyższy już czas na angielskie idiomy z jabłkiem w tle. Pogłówkuj trochę i postaraj się rozgryźć ich znaczenie na podstawie poniższych zdań oraz swojej wiedzy językowej. Jak przetłumaczyłbyś dzisiejsze idiomy na język polski? Daj znać w komentarzu.

 1. James is the bad apple of our class. He negatively impacts the entire group.
 2. KFC is as American as apple pie.
 3. My daughter is the apple of my eye. She’s my little angel.
 4. You’ll find the rotten apple in every company.
 5. Guess what… I got her phone number! How do you like them apples?
 6. We’re going to spend the weekend in the Big Apple.
Może ci się spodobać również
1 komentarz
 1. Bono25 mówi

  BAD APPLE to czarna owca, zakała i chyba też drań. ROTTEN APPLE znaczy niemal to samo. Chyba się nie myle..?
  AS AMERICAN AS APPLE PIE to coś typowo amerykańskiego. Zawsze kojarzy mi się to z American pie :D

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE