słowotwórstwo-matura-FCE-ćwiczenia-testy-online

Słowotwórstwo nie jednemu z Was spędza sen z powiek. Ale nie martw się. Zespół Gettin’ English przygotował dla Ciebie ciekawe ćwiczenia w formie PDF , a także testy online, dzięki którym nie straszne Ci będzie słowotwórstwo. Specjalnie podzieliliśmy je alfabetycznie, aby było Ci prościej odnaleźć szukane słówka. Do wyboru masz również kilka testów online, które pomogą Ci w łatwy i szybki sposób przećwiczyć nowo poznane wyrazy. Na blogu językowym podpowiadamy również jak szybko opanować słowotwórstwo przygotowując się samodzielnie do egzaminu pisemnego.

Przygotowujesz się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? Seria Słowotwórstwo Matura FCE w przejrzysty sposób pozwoli Ci na opanowanie najważniejszych słów.

A może podchodzisz do FCE ? W takim razie nie czekaj i już teraz ucz się słowotwórstwa, a na pewno poradzisz sobie z tym zagadnieniem na egzaminach. Darmowe ćwiczenia Słowotwórstwo Matura FCE to strzał w dziesiątkę. Egzamin z języka angielskiego pójdzie jak z płatka.

Słowotwórstwo z Gettin’ English to czysta przyjemność! Zaglądaj też do sekcji Słownictwo Tematyczne i poznawaj nowe słówka. Dla lubiących szybkie efekty w nauce słowotwórstwa, polecamy nasze ebooki, w których znajdziecie jeszcze więcej ćwiczeń, które zostały opracowane z myślą o potrzebach osób przygotowujących się do matury rozszerzonej, FCE, CAE oraz innych egzaminów językowych. Ćwiczenia na słowotwórstwo naszego autorstwa to publikacja najwyższej jakości. Sprawdź z resztą sam.

Ćwiczenia na słowotwórstwo do pobrania

slowotworstwo-poziom-b1-cwiczenia

POLECAMY SZKOŁĘ:reklama szkoła językowa nowa1

słowotwórstwo poziom b2 gettinenglish nauka angielskiego za darmo

 

Testy online

Rozwiąż szybki test online ze znajomości słowotwórstwa A-C. Powodzenia!

Rozwiąż szybki test online ze znajomości słowotwórstwa D-F. Powodzenia!

Rozwiąż szybki test online ze znajomości słowotwórstwa G-M. Powodzenia!

Rozwiąż szybki test online ze znajomości słowotwórstwa N-Q. Powodzenia!

Rozwiąż szybki test online ze znajomości słowotwórstwa R-Z. Powodzenia!

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

13 KOMENTARZE

 1. nie wiem czemu nie w materiałach B1+ nie ma niektórych form pomimo tego że występują ;) chociażby adj- failed, pomijając to ćwiczenia super :)

 2. Naprawdę polecam, bardzo przydatne dla każdego kto zaczyna ze słowotwórstwem i ma z tym problemy (zaczyna od poziomu B2), wiele przydatnych słów i bardzo dobre na początek (część pierwsza B1+) – naprawdę wiele ćwiczeń.
  Niestety szkoda, że w drugiej części (B2) troszkę mniej ćwiczeń, aczkolwiek również warte polecenia ;)

 3. Dobrze, że trafiłem na tę stronke. Słowotwórstwo dla mnie to jakaś zmora :( Zakupiłem wasze materiały pdf i jestem mile zaskoczony. Teraz zapamietać ten ogrom wiedzy do matury a bedzie z górki. Mam nadzieję :D

 4. Świetne ćwiczenia na wieczór przed maturą, gdy arkusze do przeglądania już się skończyły :) Bardzo dobrze dobrane przykłady, można przy okazji powtórzyć sobie ogólne słownictwo bez kartkowania podręcznika, a to taka miła alternatywa.
  Troszkę mało konstruktywny ten mój komentarz, ale chcę tylko powiedzieć, że zrobiliście Państwo kawał dobrej roboty i życzyć powodzenia w dalszej rozbudowie strony :)

  • Dzięki Magdalena za miłe słowa. Staramy się aby Serwis był rozwijany we współpracy z jego Użytkownikami, bo to dzięki Wam ma to sens. Jeżeli masz pomysł co możemy jeszcze dodać na stronie zapraszam do odwiedzenia zakładki Forum i podzielenia się sugestią w odpowiednim dziale.

   Trzymamy kciuki za 100% na maturze z angielskiego :)
   Pozdrawiamy
   Zespół G’E

 5. Bardzo przydatne ćwiczenia! Pomagają mi w przygotowaniach do matury. Mam jednak pytanie, czy w I części aby na pewno przymiotnikiem od apologise jest apologic (czy też apologetic)? Nie jestem także pewna co do słówka z III części, konkretnie chodzi mi o discomfortable (według mnie poprawne jest słowo uncomfortable). Pozdrawiam serdecznie!

  • Dziękujemy za informację. Już poprawione :) Jeśli chodzi o słówko “discomfortable” faktycznie istnieje taka forma, choć ma zabarwienie archaiczne. Bezpieczniej będzie więc użyć “uncomfortable”.
   Pozdrawiamy serdecznie i powodzenia na maturze!
   zespół G’E

 6. Drobny błąd w części dziewiątej. Przymiotnikiem od obey jest obedient a nie bedient. Ćwiczenie świetne, oby więcej takich.

  • Dziękujemy za wiadomość. Masz rację “zjedliśmy” literę jedną :-). Błąd poprawiony.
   Na przyszłość proszę zgłaszać błędy przy użyciu zakładki Zgłoś błąd

   Dziękujemy również za miłe słowa.
   Pozdrawiamy,
   Zespół Gettin’ English

ZOSTAW ODPOWIEDŹ