GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Word formation – słowotwórstwo

15 111 393

Gettin’ English team has  prepared for you interesting PDF exercises, as well as  online tests that can help you with word formation. We have divided them alphabetically so that you can easily find the words you need. You can also choose from several online tests that will help you quickly practice the newly learned words. 

test-poziomujący-placement-test-język-angielski-gettinenglish

ANGIELSKIE SŁOWOTWÓRSTWO – POBIERZ ĆWICZENIA

A-C

D-F

G-M

N-Q

R-Z

Może ci się spodobać również
15 Komentarze
 1. Natalia mówi

  Dlaczego wyrażenie „cooking classes” jest niepoprawne?

 2. Impuls mówi

  ’cooking classes’ nie jest poprawne?

 3. ola mówi

  mam 14 lat i zdobylam 60% :)

  1. moound mówi

   a :))))

 4. Ela mówi

  nie wiem czemu nie w materiałach B1+ nie ma niektórych form pomimo tego że występują ;) chociażby adj- failed, pomijając to ćwiczenia super :)

 5. KenT mówi

  Naprawdę polecam, bardzo przydatne dla każdego kto zaczyna ze słowotwórstwem i ma z tym problemy (zaczyna od poziomu B2), wiele przydatnych słów i bardzo dobre na początek (część pierwsza B1+) – naprawdę wiele ćwiczeń.
  Niestety szkoda, że w drugiej części (B2) troszkę mniej ćwiczeń, aczkolwiek również warte polecenia ;)

 6. Matison mówi

  Dobrze, że trafiłem na tę stronke. Słowotwórstwo dla mnie to jakaś zmora :( Zakupiłem wasze materiały pdf i jestem mile zaskoczony. Teraz zapamietać ten ogrom wiedzy do matury a bedzie z górki. Mam nadzieję :D

 7. Magdalena mówi

  Świetne ćwiczenia na wieczór przed maturą, gdy arkusze do przeglądania już się skończyły :) Bardzo dobrze dobrane przykłady, można przy okazji powtórzyć sobie ogólne słownictwo bez kartkowania podręcznika, a to taka miła alternatywa.
  Troszkę mało konstruktywny ten mój komentarz, ale chcę tylko powiedzieć, że zrobiliście Państwo kawał dobrej roboty i życzyć powodzenia w dalszej rozbudowie strony :)

  1. gettinenglish mówi

   Dzięki Magdalena za miłe słowa. Staramy się aby Serwis był rozwijany we współpracy z jego Użytkownikami, bo to dzięki Wam ma to sens. Jeżeli masz pomysł co możemy jeszcze dodać na stronie zapraszam do odwiedzenia zakładki Forum i podzielenia się sugestią w odpowiednim dziale.

   Trzymamy kciuki za 100% na maturze z angielskiego :)
   Pozdrawiamy
   Zespół G’E

 8. goskaa mówi

  Ufff czeka mnie jeszcze troche do przerobienia, ale bardzo przydatne. Więcej takich ćwiczeń :)

  1. gettinenglish2 mówi

   Dzięki Gosia, tak, będzie więcej ćwiczeń tego typu. Zobacz resztę materiałów :)
   Pozdrawiamy,
   G’E

 9. aleksandra mówi

  Bardzo przydatne ćwiczenia! Pomagają mi w przygotowaniach do matury. Mam jednak pytanie, czy w I części aby na pewno przymiotnikiem od apologise jest apologic (czy też apologetic)? Nie jestem także pewna co do słówka z III części, konkretnie chodzi mi o discomfortable (według mnie poprawne jest słowo uncomfortable). Pozdrawiam serdecznie!

  1. gettinenglish mówi

   Dziękujemy za informację. Już poprawione :) Jeśli chodzi o słówko „discomfortable” faktycznie istnieje taka forma, choć ma zabarwienie archaiczne. Bezpieczniej będzie więc użyć „uncomfortable”.
   Pozdrawiamy serdecznie i powodzenia na maturze!
   zespół G’E

 10. monpak mówi

  Drobny błąd w części dziewiątej. Przymiotnikiem od obey jest obedient a nie bedient. Ćwiczenie świetne, oby więcej takich.

  1. gettinenglish mówi

   Dziękujemy za wiadomość. Masz rację „zjedliśmy” literę jedną :-). Błąd poprawiony.
   Na przyszłość proszę zgłaszać błędy przy użyciu zakładki Zgłoś błąd

   Dziękujemy również za miłe słowa.
   Pozdrawiamy,
   Zespół Gettin’ English

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE