GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Zdrowy tryb życia

2 10 992

W ostatniej lekcji omawialiśmy różne formy spędzania wolnego czasu. W dzisiejszej wideo lekcji poznasz przydatne zwroty związane ze zdrowym trybem życia. Zbiór wyrażeń, który wybrałem dla Ciebie możesz wykorzystać w prostych rozmowach ze znajomymi. Dowiesz się również jak udzielać wskazówek przy pomocy angielskiej konstrukcji had better.

CZY PROWADZISZ ZDROWY TRYB ŻYCIA?

Dobre pytanie. W nowym roku obiecałem sobie, że zmienię pewne przyzwyczajenia w swoim życiu. Zamierzam aktywniej spędzać wolny czas oraz zmienić swoje nawyki żywieniowe.  O co jeszcze warto zadbać? Posłuchaj i powtarzaj za mną.

choose healthy snacks – wybrać zdrowe przekąski
take up yoga – zacząć ćwiczyć jogę
avoid stress – unikać stresu
change your mindset – zmienić sposób myślenia
cut down on junk food – ograniczyć niezdrowe jedzenie
choose healthy snacks – wybrać zdrowe przekąski
take up yoga – zacząć ćwiczyć jogę
avoid stress – unikać stresu
change your mindset – zmienić sposób
myślenia
get enough sleep – wysypiać się
give up smoking – rzucić palenie
hang out with friends – spędzać czas z
przyjaciółmi
live it up – żyć na całego

KONSTRUKCJA HAD BETTER

Konstrukcja had better jest używana do udzielania rad w języku angielskim. W języku polskim had better jest tłumaczone jako lepiej żebyś i łączy się z bezokolicznikiem. Zwróć jednak uwagę, iż nie stosujemy to, co w praktyce oznacza, że po wyrażeniu had better stawiamy czasownik w formie podstawowej. W mowie potocznej had better jest najczęściej stosowane w formie skróconej you’d better. Przeanalizuj poniższe przykłady.

 • You had better change your lifestyle.
  Lepiej będzie jak zmienisz swój tryb życia.
 • You’d better stay at home. It’s raining.
  Lepiej będzie jeśli zostaniesz w domu. Pada deszcz.

WYZWANIE JĘZYKOWE

 

mów jak native speaker angielski online gettinenglishNa zakończenie dzisiejszej lekcji, pragnę również zachęcić Cię do podjęcia wyzwania językowego. Jakiś czas temu opracowaliśmy e-book Mów Jak Native Speaker, w którym zamieściliśmy najciekawsze angielskie wyrażenia stosowane przez native speakerów. Zobacz już teraz jak szybko opanujesz język angielski z Gettin’ English.

Zajrzyj do środka

Może ci się spodobać również
2 Komentarze
 1. Sylwia mówi

  I had better choose healthy snacks. <—- Lepiej będzie jeśli będę wybierać zdrowe przekąski.
  She had better change her mindset. <—- Lepiej będzie jeśli ona zmieni sposób myślenia.

  Jest też poprawnie?

  1. GettinEnglish mówi

   Super! :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE