W ostatniej lekcji omawialiśmy różne formy spędzania wolnego czasu. W dzisiejszej wideo lekcji poznasz przydatne zwroty związane ze zdrowym trybem życia. Zbiór wyrażeń, który wybrałem dla Ciebie możesz wykorzystać w prostych rozmowach ze znajomymi. Dowiesz się również jak udzielać wskazówek przy pomocy angielskiej konstrukcji had better.

CZY PROWADZISZ ZDROWY TRYB ŻYCIA?

Dobre pytanie. W nowym roku obiecałem sobie, że zmienię pewne przyzwyczajenia w swoim życiu. Zamierzam aktywniej spędzać wolny czas oraz zmienić swoje nawyki żywieniowe.  O co jeszcze warto zadbać? Posłuchaj i powtarzaj za mną.

cut down on junk food – ograniczyć niezdrowe jedzenie
choose healthy snacks – wybrać zdrowe przekąski
take up yoga – zacząć ćwiczyć jogę
avoid stress – unikać stresu
change your mindset – zmienić sposób myślenia
get enough sleep – wysypiać się
give up smoking – rzucić palenie
hang out with friends – spędzać czas z przyjaciółmi
live it up – żyć na całego

KONSTRUKCJA HAD BETTER

reklama szkoła językowa nowa1

Konstrukcja had better jest używana do udzielania rad w języku angielskim. W języku polskim had better jest tłumaczone jako lepiej żebyś i łączy się z bezokolicznikiem. Zwróć jednak uwagę, iż nie stosujemy to, co w praktyce oznacza, że po wyrażeniu had better stawiamy czasownik w formie podstawowej. W mowie potocznej had better jest najczęściej stosowane w formie skróconej you’d better. Przeanalizuj poniższe przykłady.

You had better change your lifestyle.
Lepiej będzie jak zmienisz swój tryb życia.

You’d better stay at home. It’s raining.
Lepiej będzie jeśli zostaniesz w domu. Pada deszcz.

WYZWANIE JĘZYKOWE

mów jak native speaker angielski online gettinenglish

Na zakończenie dzisiejszej lekcji, pragnę również zachęcić Cię do podjęcia wyzwania językowego. Jakiś czas temu opracowaliśmy e-book Mów Jak Native Speaker, w którym zamieściliśmy najciekawsze angielskie wyrażenia stosowane przez native speakerów. Zobacz już teraz jak szybko opanujesz język angielski z Gettin’ English.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.