GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Czy znasz zawody po angielsku?

0 9 755

W kolejnej wideo lekcji języka angielskiego przygotowałem dla Ciebie słówka, które z całą pewnością warto utrwalić. W dzisiejszym odcinku Gettin’ Lingo poznasz różne nazwy zawodów oraz zastosowanie pytania What do you do for a living? Powtarzaj na głos słówka i postaraj się je szybko zapamiętać. Jeśli potrzebujesz nieco więcej czasu pamiętaj, że w każdej chwili możesz zatrzymać film i zrobić notatki. Do dzieła!


POPULARNE ZAWODY PO ANGIELSKU

Poniżej znajdziesz wszystkie zawody, które pojawią się w dzisiejszej lekcji Gettin’ Lingo. Postaraj się je gdzieś zapisać i regularnie powtarzać.

journalist – dziennikarz
construction worker – pracownik budowlany
baby-sitter – opiekunka do dziecka
accountant – księgowy
security guard – ochroniarz
tailor – krawiec
hairdresser – fryzjer
clerk – urzędnik
baker
– piekarz
police officer – funkcjonariusz policji
lawyer – prawnik
vet – weterynarz
chef – szef kuchni
scientist – naukowiec

WHAT DO YOU DO FOR A LIVING?

W języku angielskim jest kilka sposobów na to, by dowiedzieć się jak ktoś zarabia na życie. Pytanie What’s your job? z całą pewnością nie jest Ci obce. Możesz również powiedzieć What do you do? lub zastosować nieco dłuższą wersję, która pojawia się w dzisiejszym odcinku – what do you do for a living? Jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie? Spójrz na przykład.

A: What do you do for a living? (czym się zajmujesz?)
B: I work as a clerk. And what do you do? (Pracuję jako urzędnik. A Ty co robisz?)

Więcej darmowych słówek z języka angielskiego możesz znaleźć na naszej stronie. Sprawdź już teraz czego jeszcze możesz się nauczyć. Daj znać w komentarzy czym Ty się zajmujesz. Postaraj się wykorzystać nowy zwrot. Widzimy się w kolejnej wideo lekcji Gettin’ Lingo.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE