GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Agreement, purchase i order – najważniejsze kolokacje

0 7 781

Każdy, kto uczy się języka obcego, potrzebuje dobrej strategii i odpowiednich materiałów, dzięki którym nauka stanie się wciągająca i motywująca. Jeśli nieznajomość Business English spędza Ci sen z powiek, masz mało czasu na zajęcia z lektorem, lecz dobre chęci i świadomość tego, że angielski to dziś podstawa w świecie biznesu, poznaj mój nowy kurs do samodzielnej nauki. Kwadrans z Business English to e-book przeznaczony dla osób znających podstawy języka angielskiego i średnio zaawansowanych. Polecam go wszystkim tym, którzy chcieliby odświeżyć i rozbudować słownictwo biznesowe aż do poziomu B2, przeznaczając na naukę jedyne 15 minut każdego dnia. Gwarantuję, że angielskie frazy biznesowe, które znajdziesz w tej publikacji sprawią, że zaczniesz lepiej rozumieć wypowiedzi obcojęzycznych współpracowników oraz klientów. Ponadto praktyczne ćwiczenia – oparte na założeniach metody spaced repetition ułatwiają zapamiętanie i stosowanie poznanych słów i kolokacji w wielu sytuacjach zawodowych, co korzystnie wpływa na umiejętność swobodnej komunikacji. Sięgnij już teraz po ten e-book – efekty Cię zaskoczą. 

 

BIZNESOWE KOLOKACJE Z AGREEMENT, PURCHASE I ORDER

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sekret szybkiego przyswajania języka tkwi także w kolokacjach, dlatego powinieneś czym prędzej wyrobić nawyk uczenia się połączeń wyrazowych niezbędnych do swobodnego porozumiewania się w pracy. Ten sposób nauki wymaga więcej czasu, zaangażowania i konsekwencji, ale przynosi ogromne korzyści. Zobaczysz, że Twoje wypowiedzi pisemne i ustne staną się naturalne, a Ty zanim się zorientujesz, poczujesz się o krok bliżej płynności językowej. 

Garść wyrażeń, jak również ćwiczenie online, które znajdziesz poniżej pochodzą z mojego e-booka. Kwadrans z Business English umożliwia szybsze przyswajanie materiału i przeniesienie informacji do pamięci długotrwałej poprzez łączenie kolokacji ze słownictwem, które zdążyłeś poznać we wcześniejszych lekcjach. Myślę, że takie rozwiązanie zmobilizują Cię do codziennego treningu językowego. Przyjrzyj się więc kilku przykładom kolokacji, które są używane w wielu obszarach komunikacji biznesowej. Następnie wykonaj szybki test online sprawdzający Twoją wiedzę z zakresu słownictwa biznesowego.

AGREEMENT
binding agreement – umowa wiążąca
conclude an agreement – zawrzeć umowę
legal agreement – umowa prawna
reach an agreement – dojść do porozumienia
sign an agreement – podpisać umowę

PURCHASE
bulk purchase – zakup hurtowy
hire purchase – zakup na raty
purchase price – cena zakupu
proof of purchase – dowód zakup

ORDER
confirm an order – potwierdzić zamówienie
out of order – niesprawny
place an order – złożyć zamówienie

 
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE