GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Vanilla, cheesy i pumped, czyli coś dla zaawansowanych

2 27 580

grammar-practice-b2-c1-gettinenglishWitaj w kolejnej wideo lekcji angielskiego z serii Gettin’ Lingo. Dzisiejszy odcinek powstał z myślą o osobach, które chcą opanować język angielski na wyższym poziomie zaawansowania. Pojawią się nietypowe zwroty, których być może nie znajdziesz w podręczniku, ale z całą pewnością usłyszysz je z ust native speakerów. Poznaj już teraz angielskie słówka dla zaawansowanych i nie zapomnij rozwiązać testu online, który przygotowałem specjalnie dla Ciebie. Jeśli szukasz dodatkowych ćwiczeń gramatycznych na poziomie zaawansowanym już teraz możesz pobrać najnowszy e-book naszego autorstwa – Grammar Practice B2/ C1, w którym znajdziesz mnóstwo praktycznych zadań poszerzających znajomość angielskiego.

Zajrzyj do środka

 


ANGIELSKIE SŁÓWKA DLA JĘZYKOWYCH TWARDZIELI

1. vanilla – gdy żar leje się z nieba zapewne marzysz o pysznych lodach, np. waniliowych. Ale czy wiedziałeś, że vanilla oznacza również coś nudnego, przeciętnego? Myślę, że tego nie dowiesz się od swojego nauczyciela w szkole.

Her sex life is totally vanilla.

2. pumped – skoro już o tym mowa, warto zapamiętać, iż przymiotnik excited na twoim poziomie zaawansowania jest już passe. Zaprzyjaźnić się na dłużej ze słówkiem pumped (podekscytowany). Spójrz na przykład:

I’m really pumped about my trip.

3. cheesy – odnosi się do czegoś co jest kiepskie i tandetne. Zapewne niektóre kobiety mnie za to zabiją, ale musze to powiedzieć:

Fifty Shades of Grey is a cheesy movie. 

4. douche(bag) – obok tego słówka nie można przejść obojętnie. Douchebag lub w nieco uszczuplonej wersji douche, to nic innego jak frajer, kretyn. Przyda się, prawda?

Her boyfriend is such a douche. 

5. have a hunch – czyli mieć przeczucie, że coś się wydarzy w niedalekiej przyszłości.

I have a hunch that I will win the lottery. 

6. bank on – jeśli znudziło Ci się wyrażenie rely on, to wbij sobie do tej mądrej głowy czym prędzej zwrot bank on, czyli liczyć na kogoś.

When it comes to English you can always bank on me. 

7. have the guts – nieformalny zwrot, który oznacza mieć odwagę/ jaja, by coś zrobić.

Would you have the guts to quit your job now?

8. hit it off – najczęściej odnosi się do relacji międzyludzkich. Możesz zastosować ten czasownik złożony, gdy chcesz powiedzieć, że złapałeś z kimś dobry kontakt już na samym początku, np. na imprezie.

John started to talk to Emily and they hit it off straight away. 

9. slacker – to osoba, która nie chce nawet kiwnąć palcem, aby coś zrobić. Typowy leń, obibok.

A little bird told me you are a slacker. Is that true?

10. busybody – to nie jest pracowita osoba, jakby się mogło wydawać. Busybody (wścibska osoba) uwielbia plotki i pogłoski; grunt to mieć pasję w życiu.

My neighbour is an old busybody. 

SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ I WYKONAJ DODATKOWE ĆWICZENIA

Na zakończenie dziejszej wideo lekcji zachęcam cię gorąco do rozwiązania szybkiego testu online. Come on, don’t be a slacker. Sprawdź ile zapamiętałeś w tak szybkim tempie. Udostępnij również ten wpis znajomym, aby i oni mogli uczyć się angielskiego z Gettin’ English. Dzięki wielkie! :)

 

Może ci się spodobać również
2 Komentarze
  1. Ada mówi

    What a great selection of advanced vocab, thanks a lot!

    1. GettinEnglish Team mówi

      You’re welcome. To be continued … :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE