GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 29 – shut the front door

2 7 717

Z tygodnia na tydzień przybywa nam coraz więcej Gettinków. Za każdym razem chcemy motywować Cię do codziennej nauki. Przełamujemy stereotyp, że musisz uczyć się godzinami. Wystarczy, że codziennie poświęcisz kilka minut na intensywną naukę języka angielskiego, aby poczuć, iż robisz szybkie postępy. Dziś chcemy nauczyć Cię zwrotu shut the front door. W tym wpisie poznasz wyrażenia zaskoczenia, które najprawdopodobniej usłyszysz od swoich anglojęzycznych przyjaciół. Na rozgrzewkę przeczytaj i posłuchaj definicję, przykład i polskie tłumaczenie poniższego zwrotu. Nieco niżej znajdziesz filmik, który pozwoli Ci na łatwiejsze zapamiętanie shut the front door. Dorzuciliśmy również kilka praktycznych wyrażeń, które możesz jeszcze wykorzystać w rozmowach. No to do dzieła!

shut the front door – is a popular statement of disbelief
You broke up with David? Shut the front door!
shut the front door – co Ty gadasz? / nie mów!

Poznałeś już shut the front door. Najwyższa pora na inne zwroty, które odnoszą się do wyrażania zdziwienia w języku angielskim. Sprawdź czy już gdzieś je słyszałeś. Który zwrot podoba Ci się najbardziej? Daj znać w komentarzu.

 • Are you for real? – Ty tak na serio?
 • Are you serious? – czy mówisz poważnie?
 • Blimey – o kurczę! / a niech mnie!
 • Come on! – no proszę Cię.
 • Get out of here! – no co Ty!
 • I know you’re pulling my leg – wiem, że robisz sobie ze mnie jaja
 • I’m speechless now – zatkało mnie teraz.
 • Shut up! – (tu) nie gadaj!
 • You don’t say! – nie gadaj!
 • You must be joking / kidding – chyba żartujesz!
 • You’re making this up, aren’t you? – zmyślasz, prawda?
Może ci się spodobać również
2 Komentarze
 1. wiola.zabrze mówi

  You must be kidding! w Brulesque z Christiną Aquillerą
  jak główna bohaterka kupuje bilet na autokar

 2. Bolek mówi

  Blimey takie brytyjskie i fajne :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE