GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Free Time in New York City

2 19 542

Mówi się, że Nowy Jork jest niesamowitym miastem, które nigdy nie śpi. Może się wydawać, że w miejskiej dżungli ciężko znaleźć miejsce, w którym można się zrelaksować i zapomnieć o zgiełku. W dzisiejszym wpisie, Taylor udowodni, że każdy może zakochać się w tym magicznym miejscu. Opowie o swoich zainteresowaniach oraz wolnym czasie w największym mieście w Stanach Zjednoczonych.

KURSY I SAMOUCZKI OD POZIOMU A1
Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, warto sięgnąć po samouczki i kursy dla każdego. Znajdziesz wiele interesujących publikacji, które pomogą Tobie w szybszym opanowaniu języka angielskiego.
SAMOUCZKI KURSY

Poniższy zakres materiału jest przeznaczony dla osób będących na poziomie początkującym (A1). Czytając krótkie artykuły, jak również oglądają darmowe wideo lekcje z naszej serii Easy English – angielski od podstaw, szybko zapamiętasz nowe słówka i przydatne zwroty. Miłej nauki!


Hello guys! My name’s Taylor and I live in New York. Today I want to tell you about my city and leisure time. My day is very busy, but I always have some time to relax. In the morning, I drink tea and read the news on the Internet. I do exercise and watch TV. My favourite program is Good Morning America. I usually take the subway or ride a bike to work. I love high buildings and the sound of cabs in the streets. I usually buy coffee and a piece of chocolate cake at the Culture Espresso, which is a small coffee shop in Manhattan. I work 8 hours in my office and in the afternoon I want to rest. I go to Central Park where I walk, read a magazine or meet my friends. A lot of people go jogging, rollerblading or have picnics there. You must visit this park, because it’s a quiet and green place in New York.

At the weekend, I do the shopping in supermarkets and I don’t mind cleaning my apartment. In the evening, I go to the cinema with my friends. We love comedies and action movies. Sometimes we go to The Metropolitan Museum of Art or we spend free time in Times Square. On Sunday, I usually sleep longer. If the weather is good, I go for a walk and take photos of the city. I hate cooking at the weekend so my boyfriend and I often eat out at midday. My favourite restaurant is Claudette in 5th Avenue. In the evening, I watch movies, listen to music and read books. I love my life in New York!

leisure time – wolny czas
busy – zajęty / pracowity (np. dzień)
do exercise – ćwiczyć
favourite – ulubiony
take the subway – jeździć metrem
ride a bike – jeździć rowerem
high building – wysoki budynek
sound – dźwięk
cab – taksówka
in the street – na ulicy
coffee shop – kawiarnia
office – biuro
rest – odpocząć
go rollerblading – jeździć na rolkach
go to the cinema – pójść do kina
action movie – film akcji
sleep longer – spać dłużej
weather – pogoda
go for a walk – pójść na spacer
eat out – jeść na mieście
at midday – w południe

Jeśli chcesz uczyć się angielskiego krok po kroku, wypróbuj lekcje Easy English. W lekcji 11 omawiamy czas wolny i przydatne zwroty, które pojawiły się w powyższym tekście. Subskrybuj nasz kanał na YouTube już teraz, aby nie przegapić kolejnego odcinka.

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

SPRAWDŹ SWÓJ POZIOM PRZED MATURĄ!

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE