GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Free Time in New York City

2 20 854

Mówi się, że Nowy Jork jest niesamowitym miastem, które nigdy nie śpi. Może się wydawać, że w miejskiej dżungli ciężko znaleźć miejsce, w którym można się zrelaksować i zapomnieć o zgiełku. W dzisiejszym wpisie, Taylor udowodni, że każdy może zakochać się w tym magicznym miejscu. Opowie o swoich zainteresowaniach oraz wolnym czasie w największym mieście w Stanach Zjednoczonych.

KURSY I SAMOUCZKI OD POZIOMU A1
Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, warto sięgnąć po samouczki i kursy dla każdego. Znajdziesz wiele interesujących publikacji, które pomogą Tobie w szybszym opanowaniu języka angielskiego.
SAMOUCZKI

Poniższy zakres materiału jest przeznaczony dla osób będących na poziomie początkującym (A1). Czytając krótkie artykuły, jak również oglądają darmowe wideo lekcje z naszej serii Easy English – angielski od podstaw, szybko zapamiętasz nowe słówka i przydatne zwroty. Miłej nauki!


Hello guys! My name’s Taylor and I live in New York. Today I want to tell you about my city and leisure time. My day is very busy, but I always have some time to relax. In the morning, I drink tea and read the news on the Internet. I do exercise and watch TV. My favourite program is Good Morning America. I usually take the subway or ride a bike to work. I love high buildings and the sound of cabs in the streets. I usually buy coffee and a piece of chocolate cake at the Culture Espresso, which is a small coffee shop in Manhattan. I work 8 hours in my office and in the afternoon I want to rest. I go to Central Park where I walk, read a magazine or meet my friends. A lot of people go jogging, rollerblading or have picnics there. You must visit this park, because it’s a quiet and green place in New York.

At the weekend, I do the shopping in supermarkets and I don’t mind cleaning my apartment. In the evening, I go to the cinema with my friends. We love comedies and action movies. Sometimes we go to The Metropolitan Museum of Art or we spend free time in Times Square. On Sunday, I usually sleep longer. If the weather is good, I go for a walk and take photos of the city. I hate cooking at the weekend so my boyfriend and I often eat out at midday. My favourite restaurant is Claudette in 5th Avenue. In the evening, I watch movies, listen to music and read books. I love my life in New York!

leisure time – wolny czas
busy – zajęty / pracowity (np. dzień)
do exercise – ćwiczyć
favourite – ulubiony
take the subway – jeździć metrem
ride a bike – jeździć rowerem
high building – wysoki budynek
sound – dźwięk
cab – taksówka
in the street – na ulicy
coffee shop – kawiarnia
office – biuro
rest – odpocząć
go rollerblading – jeździć na rolkach
go to the cinema – pójść do kina
action movie – film akcji
sleep longer – spać dłużej
weather – pogoda
go for a walk – pójść na spacer
eat out – jeść na mieście
at midday – w południe

Jeśli chcesz uczyć się angielskiego krok po kroku, wypróbuj lekcje Easy English. W lekcji 11 omawiamy czas wolny i przydatne zwroty, które pojawiły się w powyższym tekście. Subskrybuj nasz kanał na YouTube już teraz, aby nie przegapić kolejnego odcinka.

Może ci się spodobać również
2 Komentarze
  1. Magdalena mówi

    Bardzo fajny wpis :)
    Uwielbiam wasz blog, można oswoić się z językiem angielskim w bardzo przyjemny sposób :)

    1. GettinEnglish mówi

      Dziękujemy bardzo Magdalena :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE