GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 52 – get over

1 5 701

„Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co dostaniesz.” Tak się składa, że relacje międzyludzkie potwierdzają tę regułę. Jeżeli doświadczyłeś bolesnego rozstania z ukochaną osobą na pewno nie łatwo było Ci się otrząsnąć po czymś takim. Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie swego rodzaju motywacją do działania, aby być szczęśliwym i patrzeć w przód, nie zwracając uwagi na to, co było kiedyś. Z pomocą przychodzi dzisiejszy Gettinek, w którym pojawia się angielski czasownik get over. Nie będę już dłużej trzymał Ciebie w niepewności. Zaczynamy!

get over (somebody) – feel happy again after a relationship has ended
David was a jerk. You have to get over him!
get over (somebody) – dać sobie z kimś spokój, otrząsnąć się po rozstaniu z kimś

YOU AIN’T GETTIN’ OVER HIM

Rozstanie jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Powrót do równowagi emocjonalnej bywa trudny i trzeba ten czas jakoś przetrwać. Zamiast płakać i chować się po kątach, trzeba wziąć się w garść i ułożyć sobie życie na nowo. W swoim najnowszym utworze New Rules, Dua Lipa zdradza zasady, których warto się trzymać, by szybciej uleczyć skołatane serce po zerwaniu. Przy okazji przemyca dzisiejszy zwrot. Przypadek? I don’t think so!

 

 

Nie należy zapominać, iż czasownik złożony get over może znaleźć zastosowanie także w innych życiowych sytuacjach. Oto kilka przykładów, które warto zapisać w swoich notatkach:

 • wyzdrowieć, dochodzić do siebie (po chorobie)
  To get over the flu, you must get plenty of rest and sleep.
 • pogodzić się z czymś
  I think you should get over the fact that some people won’t like your proposal.
 • przezwyciężyć
  Alicia wishes she could get over her shyness.
Może ci się spodobać również
1 komentarz
 1. klaudia mówi

  I don’t care anymore. I got over you

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE