GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 48 – shopping spree

0 4 361

W Gettinku #48 będzie dziś o zakupach, no bo o czym innym pisać w styczniu, gdy wszędzie promocje i rabaty? Zapraszam do szybkiej lektury. Wyprzedaże, przeceny i kuszące okazje! Tak można w skrócie podsumować okres poświąteczny, gdy większość z nas rusza na podbój sklepów. Jedni wierzą, że to doskonały moment na upolowanie wielu produktów w niskich cenach. Znajdą się i tacy, którzy bardziej ufają rozsądkowi, rzadziej emocjom. W tym Gettinku nie zapomniałem o zakupoholikach i prawdziwych maniakach języka angielskiego. Przygotowałem najciekawsze angielskie słówka związane z zakupami oraz praktyczne materiały do samodzielnej nauki. No to do dzieła!

shopping spree – buy a lot of things from many shops
I’m planning to go on a shopping spree this Saturday.
shopping spree – szał zakupów

Zwróć uwagę, że najczęściej Anglicy powiedzą go on a shopping spree. Rzeczownik spree to dosłownie hulanka, szał. Innym równie popularnym określeniem jest spending spree, czyli szał wydawania pieniędzy.

SHOPPING SPREE W NOWYM WYDANIU?

Długie kolejki przy kasach mogą zniechęcić niemal każdego klienta. Amazon internetowy gigant dobrze rozumie potrzeby wymagających klientów i przedstawił właśnie zupełnie nową koncepcję sklepu. W Seattle powstała pilotażowa placówka, w której dokonasz zakupów za pomocą smartfona z aplikacją Amazon Go. Jak to działa w praktyce?

ANGIELSKIE ZWROTY ZWIĄZANE Z ZAKUPAMI

Mając na względzie ambitne potrzeby językowe użytkowników naszego serwisu, dorzucam jeszcze 5 przydatnych zwrotów, bez których rozmowa o zakupach raczej nie będzie się kleić. Poniższe propozycje są niezwykle istotne w codziennej komunikacji i myślę, że warto je zapamiętać na dłużej. Jeśli przychodzą Ci na myśl inne słówka oraz idiomy, podziel się w komentarzu swoją wiedzą już teraz.

  •  bargain hunter – łowca okazji (w sklepie)
  • go window shopping – iść na spacer z oglądaniem wystaw sklepowych
  • retail therapy – zakupy na poprawienie nastroju
  • shop around – obchodzić sklepy w poszukiwaniu najtańszych towarów
  • shop till you drop – kupować do upadłego

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE