GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 48 – shopping spree

0 7 004

W Gettinku #48 będzie dziś o zakupach, no bo o czym innym pisać w styczniu, gdy wszędzie promocje i rabaty? Zapraszam do szybkiej lektury. Wyprzedaże, przeceny i kuszące okazje! Tak można w skrócie podsumować okres poświąteczny, gdy większość z nas rusza na podbój sklepów. Jedni wierzą, że to doskonały moment na upolowanie wielu produktów w niskich cenach. Znajdą się i tacy, którzy bardziej ufają rozsądkowi, rzadziej emocjom. W tym Gettinku nie zapomniałem o zakupoholikach i prawdziwych maniakach języka angielskiego. Przygotowałem najciekawsze angielskie słówka związane z zakupami oraz praktyczne materiały do samodzielnej nauki. No to do dzieła!

Requested file could not be found (error code 404). Verify the file URL specified in the shortcode.
shopping spree – buy a lot of things from many shops
Requested file could not be found (error code 404). Verify the file URL specified in the shortcode.
I’m planning to go on a shopping spree this Saturday.
shopping spree – szał zakupów

Zwróć uwagę, że najczęściej Anglicy powiedzą go on a shopping spree. Rzeczownik spree to dosłownie hulanka, szał. Innym równie popularnym określeniem jest spending spree, czyli szał wydawania pieniędzy.

SHOPPING SPREE W NOWYM WYDANIU?

Długie kolejki przy kasach mogą zniechęcić niemal każdego klienta. Amazon internetowy gigant dobrze rozumie potrzeby wymagających klientów i przedstawił właśnie zupełnie nową koncepcję sklepu. W Seattle powstała pilotażowa placówka, w której dokonasz zakupów za pomocą smartfona z aplikacją Amazon Go. Jak to działa w praktyce?

ANGIELSKIE ZWROTY ZWIĄZANE Z ZAKUPAMI

Mając na względzie ambitne potrzeby językowe użytkowników naszego serwisu, dorzucam jeszcze 5 przydatnych zwrotów, bez których rozmowa o zakupach raczej nie będzie się kleić. Poniższe propozycje są niezwykle istotne w codziennej komunikacji i myślę, że warto je zapamiętać na dłużej. Jeśli przychodzą Ci na myśl inne słówka oraz idiomy, podziel się w komentarzu swoją wiedzą już teraz.

  •  bargain hunter – łowca okazji (w sklepie)
  • go window shopping – iść na spacer z oglądaniem wystaw sklepowych
  • retail therapy – zakupy na poprawienie nastroju
  • shop around – obchodzić sklepy w poszukiwaniu najtańszych towarów
  • shop till you drop – kupować do upadłego
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

E-book czasowniki modalne

Teoria i ćwiczenia w jednym miejscu.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE