GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 39 – cut to the chase

2 3 002

Witaj w kolejnym Gettinku, w którym jak zawsze czekają na Ciebie ciekawe angielskie zwroty. Bohaterem dzisiejszego wpisu jest słowo chase. W języku angielskim pełni on zarówno funkcję rzeczownika jak i czasownika. Oznacza pościg/ pogoń lub gonić za kimś/ czymś (np. awansem). W codziennej mowie może oznaczać również uganiać się za kimś (np. za dziewczyną) a także popijać/ zagryzać coś po wypiciu napoju alkoholowego. Każdy bywalec imprez powinien więc zapamiętać rzeczownik chaserpopita/ zagryzka. Nie namawiam do złego, ale coś czuję, że nadchodzący okres wakacyjny będzie wyjątkowy.

My tu gadu gadu, a czeka już na nas Gettinek. Myślę, że najważniejszym zwrotem, który musisz wynieść z dzisiejszej lekcji jest cut to the chase. Co dokładnie oznacza oraz jak zastosować go w zdaniu? Sprawdź już teraz.

cut to the chase – stop wasting time and start talking about the most important thing
OK, let’s cut to the chase. When are you going to pay me back?
cut to the chase – przejść do rzeczy

Czy widziałeś już reklamę Toyoty, w której grupa mężczyzn postanawia „przetestować” nowy samochód w niecodziennej sytuacji? Jestem przekonany, że dzięki temu szybciej zapamiętasz dzisiejszy zwrot.

CZEGO NAUCZYŁEŚ SIĘ W TYM TYGODNIU NA GETTIN’ ENGLISH?

Skoro mowa o ciekawych zwrotach w języku angielskim, podziel się w komentarzu słówkami lub wyrażeniami, które poznałeś w tym tygodniu na naszej stronie. Które słówka są szczególnie ważne dla Ciebie i dlaczego? Nie trzymaj mnie w niepewności :)

Może ci się spodobać również
2 Komentarze
  1. Alicja mówi

    dzięki za słówko „chaser”, każdemu się przyda :)

    1. gettinenglish mówi

      no myślę ;) Im bliżej weekendu, tym chaser wydaje się być szczególnie… na miejscu :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE