GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 39 – cut to the chase

2 2 089

Witaj w kolejnym Gettinku, w którym jak zawsze czekają na Ciebie ciekawe angielskie zwroty. Bohaterem dzisiejszego wpisu jest słowo chase. W języku angielskim pełni on zarówno funkcję rzeczownika jak i czasownika. Oznacza pościg/ pogoń lub gonić za kimś/ czymś (np. awansem). W codziennej mowie może oznaczać również uganiać się za kimś (np. za dziewczyną) a także popijać/ zagryzać coś po wypiciu napoju alkoholowego. Każdy bywalec imprez powinien więc zapamiętać rzeczownik chaserpopita/ zagryzka. Nie namawiam do złego, ale coś czuję, że nadchodzący okres wakacyjny będzie wyjątkowy.

My tu gadu gadu, a czeka już na nas Gettinek. Myślę, że najważniejszym zwrotem, który musisz wynieść z dzisiejszej lekcji jest cut to the chase. Co dokładnie oznacza oraz jak zastosować go w zdaniu? Sprawdź już teraz.

cut to the chase – stop wasting time and start talking about the most important thing
OK, let’s cut to the chase. When are you going to pay me back?
cut to the chase – przejść do rzeczy

Czy widziałeś już reklamę Toyoty, w której grupa mężczyzn postanawia „przetestować” nowy samochód w niecodziennej sytuacji? Jestem przekonany, że dzięki temu szybciej zapamiętasz dzisiejszy zwrot.

CZEGO NAUCZYŁEŚ SIĘ W TYM TYGODNIU NA GETTIN’ ENGLISH?

Skoro mowa o ciekawych zwrotach w języku angielskim, podziel się w komentarzu słówkami lub wyrażeniami, które poznałeś w tym tygodniu na naszej stronie. Które słówka są szczególnie ważne dla Ciebie i dlaczego? Nie trzymaj mnie w niepewności :)

close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE