innowacyjne-pomysły-w-biznesie-angielski-biznesowy

Innowacyjność jest bardzo modnym słowem w XXI wieku. Sam Bill Gates powiedział kiedyś „innovate or die” i miał chyba wiele racji, zachęcając tym samym przedsiębiorców do podejmowania odważnych decyzji w świecie biznesu. W tym artykule chcemy zachęcić Cię do nauki słownictwa biznesowego związanego z innowacyjnymi pomysłami w biznesie. Pomysł na Gettin’ English zrodził się właśnie w polskiej stolicy innowacji – Rzeszowie :) Tematyka kreatywności jest nam szczególnie bliska, więc z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą. Jak mówić o niekonwencjonalnych projektach oraz inicjatywach w języku angielskim? Zachęcamy już teraz do szybkiej lektury.

NIE KAŻDY ZACZYNA W GARAŻU

Zapewne wiesz, iż Steve Jobs zrealizował swoje marzenie o własnej firmie w garażu (garage start-up). Niektórzy w tym czasie zaczynali w piwnicy, akademiku lub ciasnym biurze. Niezależnie od miejsca, warto mieć genialny pomysł (have a brainwave), aby w stosunkowo krótkim czasie rozszerzyć swoją działalność marketingową (roll out) na nowym terenie. Z całą pewnością pomocny będzie kapitał startowy (seed capital), dobre rozpoznanie rynku docelowego (identify the target market) oraz kreatywne myślenie (blue-sky thinking). Jako ambitny przedsiębiorca (aspiring entrepreneur) szybko przekonasz się, że w globalnym biznesie przetrwają tylko grube ryby (big shot). Jeśli jednak masz naprawdę dobrą strategię działania (game plan), to spodobasz się nowym klientom (appeal to new customers). Nie bój się mówić o swoim interesie najlepiej jak tylko potrafisz. Tu skromność niewskazana wręcz! Gdybyś potrzebował małej pomocy językowej, śmiało skorzystaj z poniższych przymiotników:

affordable – w przystępnej cenie
award-winning – nagrodzony
bespoke – zrobiony na zamówienie (np. produkt)
cutting-edge – nowatorski
forward-looking – patrzący w przyszłość
game-changing – przełomowy
groundbreaking – przełomowy
novel – nowatorski, oryginalny
offbeat – niekonwencjonalny
state-of-the-art – najnowocześniejszy
sustainable – nienaruszający równowagi ekologicznej
trailblazing  – pionierski

INNOWACYJNOŚĆ NA KILKA SPOSOBÓW 

Opisując swój biznes potencjalnym inwestorom, warto zadbać o dobrą znajomość branżowych zwrotów. Mam nadzieję, że poniższe wyrażenia biznesowe będą pomocne w rozmowach, negocjacjach lub korespondencji mailowej.

reklama szkoła językowa nowa1

break new ground – otworzyć nowe możliwości
copycat innovation – „innowacja” polegająca na kopiowaniu pomysłów innych firm
define goals – określać cele (np. działania)
gain a competitive edge – zdobyć przewagę konkurencyjną
get funding – zdobyć fundusze
invest in R&D – inwestować w badania i rozwój
make it big – odnieść wielki sukces
overcome obstacles – pokonać przeszkody
recognize pitfalls – rozpoznawać zagrożenie/ ryzyko
set the bar high – stawiać poprzeczkę wysoko
share best practices – wymieniać się najlepszymi praktykami
slash costs – ciąć koszty
start from scratch – zacząć od zera
steal a march on your competitors – uprzedzać konkurencję
toy with the idea of (doing) – bawić się myślą (zrobienia czegoś)
we’ll see how things develop – poczekamy na rozwój wydarzeń

Na zakończenie mam dla Ciebie jeszcze krótki film z innowacyjnymi rozwiązaniami, które już istnieją na zagranicznym rynku. Mnie osobiście urzekły nożyczki do pizzy. Jestem ciekaw, który produkt chciałbyś posiadać w swoim domu. Czy słyszałeś o innych innowacyjnych pomysłach? Daj znać w komentarzu.

business-english-angielski-biznesowy-b1-b2

Już niedługo w naszej ofercie pojawi się również e-book Business English B1-B2, w którym znajdziesz m.in. tematykę innowacyjności w nieco bardziej rozszerzonej formie. Z Gettin’ English zdobędziesz szansę na poszerzenie praktycznej znajomości języka biznesu w zaledwie kilka tygodni. Sprawdź już teraz inne materiały, które przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie online.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.