GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 45 – man up!

1 4 076

Dzisiejszy Gettinek jest zarezerwowany dla prawdziwych twardzieli, choć przewrotnie wszystko może się jeszcze zmienić w oka mgnieniu. Dlaczego? Sprawdź najnowszą mini lekcję.


KRÓTKA LEKCJA ANGIELSKIEGO O BYCIU PRAWDZIWYM FACETEM

Spokojnie, nie będę Cię pouczał. Jestem tu po to, żeby zainspirować Cię do intensywnej nauki języka angielskiego. Jeśli chcesz więc prężyć już swojej „sexy muscles”, to nie ten czas. Dziś będę wymagał od Ciebie zaangażowania tylko jednej części ciała – tej najważniejszej. Głowy, proszę pana… Mam nadzieję, że krótkie lekcje angielskiego, które tworzę dla Ciebie w znaczący sposób pozwolą Ci na łatwiejszą komunikację w środowisku anglojęzycznym. Sprawdź od jakiego wyrażenia zaczniemy ten wpis.

man up – start being brave enough to deal with an unpleasant situation
You need to man up and take care of yourself!
man up – zbierz się na odwagę, przestań jęczeć, bądź mężczyzną!

Prawdziwy facet nie płacze. Te i inne wartości są na ogół wpajane do głów chłopców już w dzieciństwie. Mężczyźni mają być twardzi i silni niczym Superman. Ale za jaką to cenę? W Australii powstała właśnie kampania społeczna, która zachęca mężczyzn w każdym wieku do okazywania swoich emocji. Jej nadrzędnym celem jest zmniejszenie zatrważającej liczby samobójstw wśród panów.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy facetowi przystoi płakać? Daj znać w komentarzu.

 


  • harden up – stawać się silniejszym
  • grow a pair (of testicles) – pokazać, że ma się jaja/ dorosnąć
  • feel down – być przygnębionym
  • speak up – odezwij się, mów głośniej
  • it takes guts – trzeba mieć niezłą odwagę

Jeśli szukasz więcej krótkich lekcji angielskiego, sprawdź wcześniejsze publikacje w zakładce Gettinki. Znajdziesz w nich przykłady zwrotów oraz idiomów, które często pojawiają się w codziennych rozmowach. Dodatkowo, znajdziesz szereg ciekawych filmów, dzięki którym nauka angielskiego stanie się przyjemna. Na co jeszcze czekasz?

It takes guts not to study English with Gettin’ English.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. Kameleon7119 mówi

    good job

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE