GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 45 – man up!

1 2 565

Dzisiejszy Gettinek jest zarezerwowany dla prawdziwych twardzieli, choć przewrotnie wszystko może się jeszcze zmienić w oka mgnieniu. Dlaczego? Sprawdź najnowszą mini lekcję.


KRÓTKA LEKCJA ANGIELSKIEGO O BYCIU PRAWDZIWYM FACETEM

Spokojnie, nie będę Cię pouczał. Jestem tu po to, żeby zainspirować Cię do intensywnej nauki języka angielskiego. Jeśli chcesz więc prężyć już swojej „sexy muscles”, to nie ten czas. Dziś będę wymagał od Ciebie zaangażowania tylko jednej części ciała – tej najważniejszej. Głowy, proszę pana… Mam nadzieję, że krótkie lekcje angielskiego, które tworzę dla Ciebie w znaczący sposób pozwolą Ci na łatwiejszą komunikację w środowisku anglojęzycznym. Sprawdź od jakiego wyrażenia zaczniemy ten wpis.

man up – start being brave enough to deal with an unpleasant situation
You need to man up and take care of yourself!
man up – zbierz się na odwagę, przestań jęczeć, bądź mężczyzną!

Prawdziwy facet nie płacze. Te i inne wartości są na ogół wpajane do głów chłopców już w dzieciństwie. Mężczyźni mają być twardzi i silni niczym Superman. Ale za jaką to cenę? W Australii powstała właśnie kampania społeczna, która zachęca mężczyzn w każdym wieku do okazywania swoich emocji. Jej nadrzędnym celem jest zmniejszenie zatrważającej liczby samobójstw wśród panów.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy facetowi przystoi płakać? Daj znać w komentarzu.

 


  • harden up – stawać się silniejszym
  • grow a pair (of testicles) – pokazać, że ma się jaja/ dorosnąć
  • feel down – być przygnębionym
  • speak up – odezwij się, mów głośniej
  • it takes guts – trzeba mieć niezłą odwagę

Jeśli szukasz więcej krótkich lekcji angielskiego, sprawdź wcześniejsze publikacje w zakładce Gettinki. Znajdziesz w nich przykłady zwrotów oraz idiomów, które często pojawiają się w codziennych rozmowach. Dodatkowo, znajdziesz szereg ciekawych filmów, dzięki którym nauka angielskiego stanie się przyjemna. Na co jeszcze czekasz?

It takes guts not to study English with Gettin’ English.

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE