GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 30 – rabbit on

0 3 720

W dzisiejszym Gettinku pojawią się nieformalne angielskie słówka, które odnoszą się do mówienia. Poznasz wyrażenia, które być może nie znajdziesz w swoim podręczniku do nauki angielskiego. Jak zawsze, zachęcamy do uważnego zapoznania się z definicją, przykładem oraz polskim tłumaczeniem dla lepszego utrwalenia nowej frazy. Na końcu znajdziesz zabawny film, jak również inne nieoficjalne zwroty. Miłej nauki.

rabbit on – continue talking about something that is not very interesting
She’s rabbiting on about cosmetics again!
rabbit on – paplać, trajkotać

Mamy nadzieję, że zapamiętasz również poniższe nieformalne angielskie słówka, które są zbliżone w swoim znaczeniu do czasownika rabbit on. Dowiesz się m.in. jak powiedzieć, że ktoś jest gadułą lub „specjalizuje się” w mówieniu o wszystkim i o niczym. Jeśli znasz inne słówka (związane z mówieniem), które powinny pojawić się w naszym zestawieniu, pozostaw swoje pomysły w komentarzu.

big mouth – papla, osoba niedyskretna
blabber – gaduła, paplać
chatterbox – gaduła
double talk – pustosłowie
drivel – bredzić
gasbag – gaduła
gibberish – bełkot, bzdura
jabber – pleść, trajkotać
loose cannon – chwalipięta
prate – paplanie
prattle – paplać, plotkować
waffle – wodolejstwo, ględzić
waffler – ględa, gaduła
windbag – gaduła, nudziarz
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE