GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Matura ustna – rozmowa wstępna

1 35 639

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Po wylosowaniu zestawu, egzaminator w ciągu 2 minut zada Ci parę pytań związanych przede wszystkim z Twoim życiem i zainteresowaniami. Lista pytań do wyboru znajduje się wyłącznie w zestawie dla egzaminatora i obejmuje następującą tematykę:

PRZYGOTUJ SIĘ DO MATURY NA 100%
Nie odkładaj powtórki na ostatni dzwonek. Sprawdź ofertę książek, które pomogą Tobie przygotować się do egzaminu z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.
Zobacz ofertę
Człowiek
Dom
Szkoła
Praca
Życie rodzinne i towarzyskie
Żywienie
Zakupy i usługi
Podróżowanie i turystyka
Kultura
Sport
Zdrowie
Nauka i technika
Świat przyrody
Wiedza o krajach anglojęzycznych

Mała podpowiedź: Jeśli egzaminator wybrał dla Ciebie pytania z danej kategorii, oznacza to, iż w Twoim arkuszu nie ma zadań z tej właśnie tematyki. Przykładowo, jeśli dostałeś pytanie „Do you like going to school?” – z pewnością egzamin ustny nie został poszerzony o te elementy i arkusz maturalny zawiera zupełnie inne zagadnienia.

Sprawdź również nasze materiały: słownictwo matura 2015, czasy i konstrukcje gramatyczne, gotowe dialogi do wykorzystania.

Na samym początku egzaminator powie: „In this part of the exam I’m going to ask you some questions. Can we start?” Odpowiedź krótko „Of course, I’m ready.

  • Pamiętaj:

Staraj się odpowiadać na pytania przynajmniej w kilku zdaniach. Nie muszą być skomplikowane. Warto jednak zadbać o dobre wrażenie już od pierwszych sekund. Powtórz gramatykę, przemyć parę phrasal verbs i nieco oryginalnych idiomów. Są bardzo dobrze punktowane i egzaminator z pewnością doceni Twoją wypowiedź.

Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie zestaw najczęściej występujących pytań na egzaminie ustnym z języka angielskiego. Wydrukuj je sobie, podziel się z kolegami, koleżankami w szkole i wspólnie możecie je opracować. Wybierz numer pytania, ułóż własną wypowiedź i umieść ją w komentarzu poniżej. My sprawdzimy ją pod kątem leksykalno-gramatycznym. Jeśli codziennie będziesz opracowywał sobie 4 pytania, już w ciągu 20 dni będziesz w stanie udzielić prostych odpowiedzi. Sugerujemy założyć sobie osobny zeszyt przeznaczony wyłącznie do pytań maturalnych.  Poświęcić jeden miesiąc na solidne przygotowanie się do tej części egzaminu. Rób częste powtórki materiału i ucz się na głos. W niedługim czasie zauważysz, że poprawi się Twoja płynność, pewność siebie w mówieniu po angielsku. To będzie mieć bezpośrednie przełożenie na zwięzły przekaz informacji i zdobywanie dużej liczby punktów także w pozostałych częściach egzaminu.

Dziel się wiedzą z innymi i przygotujcie się razem do matury. Nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca w sieci. Rozmowa wstępna matura ustna to bułka z masłem.

Najpopularniejsze pytania maturalne do pobrania za darmo.

Pobierz bezpłatnie PDF