GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Matura ustna – rozmowa wstępna

1 44 891

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Po wylosowaniu zestawu, egzaminator w ciągu 2 minut zada Ci parę pytań związanych przede wszystkim z Twoim życiem i zainteresowaniami. Lista pytań do wyboru znajduje się wyłącznie w zestawie dla egzaminatora i obejmuje następującą tematykę:

PRZYGOTUJ SIĘ DO MATURY NA 100%
Nie odkładaj powtórki na ostatni dzwonek. Sprawdź ofertę książek, które pomogą Tobie przygotować się do egzaminu z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.
Zobacz ofertę
Człowiek
Dom
Szkoła
Praca
Życie rodzinne i towarzyskie
Żywienie
Zakupy i usługi
Podróżowanie i turystyka
Kultura
Sport
Zdrowie
Nauka i technika
Świat przyrody
Wiedza o krajach anglojęzycznych

Mała podpowiedź: Jeśli egzaminator wybrał dla Ciebie pytania z danej kategorii, oznacza to, iż w Twoim arkuszu nie ma zadań z tej właśnie tematyki. Przykładowo, jeśli dostałeś pytanie „Do you like going to school?” – z pewnością egzamin ustny nie został poszerzony o te elementy i arkusz maturalny zawiera zupełnie inne zagadnienia.

Sprawdź również nasze materiały: słownictwo matura 2015, czasy i konstrukcje gramatyczne, gotowe dialogi do wykorzystania.

Na samym początku egzaminator powie: „In this part of the exam I’m going to ask you some questions. Can we start?” Odpowiedź krótko „Of course, I’m ready.

  • Pamiętaj:

Staraj się odpowiadać na pytania przynajmniej w kilku zdaniach. Nie muszą być skomplikowane. Warto jednak zadbać o dobre wrażenie już od pierwszych sekund. Powtórz gramatykę, przemyć parę phrasal verbs i nieco oryginalnych idiomów. Są bardzo dobrze punktowane i egzaminator z pewnością doceni Twoją wypowiedź.

Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie zestaw najczęściej występujących pytań na egzaminie ustnym z języka angielskiego. Wydrukuj je sobie, podziel się z kolegami, koleżankami w szkole i wspólnie możecie je opracować. Wybierz numer pytania, ułóż własną wypowiedź i umieść ją w komentarzu poniżej. My sprawdzimy ją pod kątem leksykalno-gramatycznym. Jeśli codziennie będziesz opracowywał sobie 4 pytania, już w ciągu 20 dni będziesz w stanie udzielić prostych odpowiedzi. Sugerujemy założyć sobie osobny zeszyt przeznaczony wyłącznie do pytań maturalnych.  Poświęcić jeden miesiąc na solidne przygotowanie się do tej części egzaminu. Rób częste powtórki materiału i ucz się na głos. W niedługim czasie zauważysz, że poprawi się Twoja płynność, pewność siebie w mówieniu po angielsku. To będzie mieć bezpośrednie przełożenie na zwięzły przekaz informacji i zdobywanie dużej liczby punktów także w pozostałych częściach egzaminu.

Dziel się wiedzą z innymi i przygotujcie się razem do matury. Nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca w sieci. Rozmowa wstępna matura ustna to bułka z masłem.

Najpopularniejsze pytania maturalne do pobrania za darmo.

Pobierz bezpłatnie PDF

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. asdfghjkl mówi

    When do you feel relaxed? I feel relaxed when I have free time and I’m stay at home in my bed with good book and cup of coffe.
    What things are you good at? I think I am good at playing the guitar and singing. I really like it and I do me best to be good in it.
    Do you make friends easily? I think I don’t make friends easily because I’am a bit shy and I usually don’t know how to start the conversation.
    Is it important for you to look good? Yes, it is important to look good for me, because the way people see you, is how they judge you.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE