GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 18 – wrap sb around one’s little finger

1 2 646

W tej odsłonie Gettinka poznasz wyrażenie wrap somebody around one’s little finger. Czy drogie Panie mają sprawdzone sposoby na facetów? Może uchylicie rąbka tajemnicy? Oczywiście jesteśmy tu, aby się nauczyć czegoś nowego. Szyba nauka słówek w takiej formie z pewnością będzie stanowić ciekawe urozmaicenie codziennej nauki języka angielskiego. Już teraz możesz odświeżyć wcześniejsze Gettinki lub poszerzyć swoją wiedzę o najważniejsze angielskie kolokacje. Przeczytaj i posłuchaj tego co przygotowaliśmy dla Ciebie w tej mini-lekcji.

wrap sb around one’s little finger – to persuade somebody to do anything that you want
Susan knows how to wrap every man around her little finger.
wrap sb around one’s little finger – owinąć sobie kogoś wokół małego palca

Jednym z najlepszych sposobów na szybką naukę słówek jest słuchanie piosenek. Co powiesz na utwór Wrapped Up w wykonaniu Olly Murs? Mamy również dla Ciebie dodatkowe zadanie. Czy wiesz jakie inne czasowniki można zastosować zamiast „wrap” w wyrażeniu wrap sb around one’s little finger? Napisz swoją odpowiedź w komentarzu.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. linchenka mówi

    get or twist or wind ?:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

E-book czasowniki modalne

Teoria i ćwiczenia w jednym miejscu.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE