GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 28 – stick to your guns

0 2 478

W tym Gettinku poznasz popularny zwrot, który dość często jest stosowany przez native speaker’ów w codziennych rozmowach. Z pewnością znasz zamiłowanie Amerykanów do broni. Nic więc dziwnego, że w tym wpisie jak zawsze zadbaliśmy o film, który pozwoli Ci na zapamiętanie nowego wyrażenia. Przeczytaj poniższą definicję, przykładowe zdanie oraz polskie tłumaczenie.

stick to your guns – refuse to change your mind about something
No matter what they say just stick to your guns.
stick to your guns – upierać się przy swoim (np. zdaniu)

Sprawdź teraz parodię, która niedawno pojawiła się w programie Saturday Night Live. Dla niewtajemniczonych, SNL to seria skeczy w wykonaniu grupy komików oraz znanych gwiazd ze świata showbiznesu. Jeśli przychodzą Ci na myśl jeszcze inne ciekawe zwroty związane z bronią, podziel się nimi w komentarzu. Miłego oglądania.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE