angielski-w-pracy-lekcje-online

Uczenie się języka obcego wymaga czasu i zaangażowania. Nie ma drogi na skróty i nie myśl sobie, że w świecie biznesu uda Ci się przetrwać bez znajomości języka angielskiego. Komunikacja z globalną społecznością zawodową to nie tylko zaleta ale i … pieniądze.

Coraz więcej firm w Polsce poszukuje potencjalnych klientów za granicą. Ekspansja usług i produktów do naszych sąsiadów to ogromna szansa dla każdego przedsiębiorstwa. Wymaga to nie tylko dobrego pomysłu, budowania świadomości marki, ale przede wszystkim nakładu pracy całego zespołu. Znajomość języka angielskiego, w szczególności biznesowego, jest niezbędna w kontaktach zawodowych. Nie wiadomo czemu tak wielu pracowników korporacji lub mniejszych firm wychodzi z przeświadczenia, że umiejętność napisania maila przy pomocy GoogleTranslator to wystarczająca znajomość angielskiego?! Trzeba sobie jakoś radzić, ale pamiętaj, że angielski w pracy to nie przekleństwo. Niska motywacja, słomiany zapał i Wujek Google – trzy powody dla których w dalszym ciągu stoisz w miejscu.

Podobne obawy miał Hiroshi Mikitani, prezes japońskiej firmy Rakuten, specjalizującej się w sprzedaży online. Twierdził, iż uboga znajomość angielskiego wśród pracowników hamowała dalszy rozwój firmy na arenie międzynarodowej. W 2010 roku ogłosił, iż oficjalnym językiem wewnętrzzakładowym będzie angielski. Pracownikom postawiono ultimatum: albo opanują język angielski w ciągu 2 lat, albo stracą posadę menedżerską lub pracę. Z dnia na dzień pracownicy musieli przyzwyczaić się do angielskich instrukcji, dokumentacji, systemu komputerowego, a nawet karty dań w firmowej stołówce.  Decyzja wywołała spore zamieszanie w japońskich korporacjach. Dla jednych był to strzał w dziesiątkę, dla innych próba lekceważenia prawa pracowników.

Ironicznie przychodzą mi na myśl słowa Nelsona Mandeli „If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head. If you talk to him in his language, that goes to his heart.” Mikitani miał jednak swoją wizję i jak się później okazało, przyniosła ona wymierne korzyści. Blisko 70% osób zatrudnionych w Rakuten jest w stanie porozumieć się ze współpracownikami w języku angielskim bez większych problemów. Reszta załogi nie korzysta z japońskiego w celach biznesowych z klientem oraz zagranicznymi oddziałami firmy. Uznali, iż angielski w pracy to nie przymus, to ogromna szansa.

Jaki zakres wiedzy językowej i biznesowej jest Ci potrzebny, aby bezproblemowo porozumiewać się z resztą świata odnośnie interesów? Moi klienci na zajęciach online z Business English przechodzą kolejno przez następujące moduły:

  • pisanie oficjalnych wiadomości mailowych
  • prowadzenie rozmów telefonicznych z kontrahentami
  • negocjacje cen i warunków kontraktu
  • przeprowadzenie spotkania z zagranicznym klientem
  • przygotowanie i omówienie prezentacji biznesowej
  • napisanie raportu i analizy wybranego zagadnienia
  • opanowanie słownictwa z zakresu finansów, sprzedaży, marketingu, produkcji, jakości towaru i zarządzania zespołem

Ponadto, już w pierwszych tygodniach nauki angielskiego online kursant jest w stanie opisać: profil firmy, strukturę organizacyjną, branżę, w której pracuje, ofertę produktów, strukturę zatrudnienia i swoje obowiązki zawodowe. Pracownicy Rakuten mieli na to 2 lata – Ty możesz przyswoić angielski biznesowy w stopniu komunikatywnym w niespełna 80 godzin! Sprawdź ofertę naszego serwisu i umów się na bezpłatną lekcję próbną już teraz.

POLECAMY SZKOŁĘ:reklama szkoła językowa nowa1

Brak wystarczającej znajomości angielskiego może sporo kosztować Ciebie lub Twoją firmę. Nie pozwól, aby ominęły Cię korzyści finansowe, zasłużony awans czy możliwości rozwoju. Angielski w pracy jest konieczny. Na koniec podzielę się z Tobą wymownym cytatem Richarda Bransona. Niech będzie on dla Ciebie motywacją do nauki angielskiego biznesowego w kolejnych miesiącach. Good luck!

The best way of learning about anything is by doing.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

3 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się, że angielski jest bardzo potrzebny i to na wysokim poziomie. Wydaje mi się, że niedługo trzeba będzie znać drugi język na podobnym poziomie. No cóż takie czasy.

  2. Jestem teraz w Anglii od kilku miesięcy i powiem z własnego doświadczenia, że warto znać angielski na bardzo dobrym poziomie. Pomogło mi to znaleźć pracę stosunkowo szybko. Ale ci Anglicy mówią zupełnie inaczej niż to czego nas uczono w szkole ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ