GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Poznaj nowy wymiar Fiszkowania

18 3 237

Wielu osobom nauka słownictwa kojarzy się ze żmudnym procesem nieprzerwanego zapamiętywania ciągle tych samych słów, które niestety nie pozostają zbyt długo w pamięci. Dla większości uczących się języka angielskiego jest to jeden z ważniejszych problemów. Czy Tobie również sprawia trudność zapamiętanie szeregu słów? Głowa do góry, jest na to sposób.

W listopadzie 2013 napisałem artykuł zatytułowany 300 słówek miesięcznie bez wysiłku, w którym przedstawiłem zalety stosowania samodzielnie wykonanych fiszek w nauce języka angielskiego. Zdaję sobie sprawę, że przygotowanie tego typu pomocy wymaga wiele pracy i czasu, którego dziś tak bardzo brakuje. Dlatego nie każdy decyduje się na takie właśnie rozwiązanie.

Pierwsze dni nowego roku postanowiłem więc przeznaczyć na poszukiwanie alternatywnego sposobu nauki języka obcego, z którego mogliby skorzystać zapracowani fiszkomaniacy. Chciałem przede wszystkim znaleźć produkt, spełniający oczekiwania moje, jako nauczyciela, jak i osób uczących się angielskiego. Od ponad dwóch lat jestem wiernym fanem Wydawnictwa Cztery Głowy, specjalizującego się głównie w tworzeniu fiszek. Śledzę dynamiczny rozwój firmy i cieszy mnie fakt, iż wychodzą naprzeciw potrzebom wymagającego i ambitnego klienta.

Proponowane przez wydawnictwo Fiszki Komiksowe, którym poświęciłem więcej miejsca w mojej recenzji, utwierdzają mnie w przekonaniu, iż na chwilę obecną, mocno wyróżnia się swoją ofertą na tle konkurencji. Oczywiście z roku na rok inne wydawnictwa językowe stawiają na nowsze pomysły.

ZALETY FISZEK TREE YOUR ENGLISH

1. Przejrzysty układ graficzny każdej fiszki skutecznie pobudza szare komórki do intensywnej wizualizacji wybranego słówka. Wyrażenie nabiera realnych kształtów a nie jest tylko abstrakcyjnym zestawieniem liter.

2. Transkrypcja zamieszczona pod głównym słówkiem ułatwia poprawne opanowanie wymowy. Dodatkowo przy zakupie produktu otrzymuje się kod umożliwiający pobranie nagrań w formacie MP3.

3. Poniżej zabawnego obrazka znajduje się przykładowe zdanie, które określa kontekst i wskazuje zastosowanie nowo poznanej frazy. Tłumaczenie polskie zamieszczono na odwrocie fiszki, co pozwala wybrać preferowaną formę nauki.

4. Angielskie fiszki mocno uzależniają i oto właśnie chodzi. Dodają pewności w uczeniu się słownictwa, które z powodzeniem można wykorzystać w życiu codziennym lub sytuacjach zawodowych.

5. Wydawnictwo zadbało o system powtórek w postaci krzyżówek, rebusów i tłumaczeń zdań. Co więcej, drzewo na pudełku symbolizuje szybki przyrost nowych wiadomości, aktywne uczenie się i trwałe przyswojenie zdobytej wiedzy.

ZNAJDĄ SIĘ WADY?

Tak. Jak na razie dostępne są tylko poziomy A1-A2. Skontaktowałem się osobiście z reprezentantem Wydawnictwa Cztery Głowy, który zapewnił mnie, iż fiszki na poziomie B1-B2 są już w przygotowaniu. Bardziej zaawansowanym klientom nie pozostaje więc nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość lub wybrać standardowe fiszki z oferty Wydawnictwa. Przyjemność szybkiej i efektywnej nauki kosztuje, ale uważam, że kwota 25-29 zł to dobra inwestycja w rozwój umiejętności językowych. Rozbudź swoją ciekawość i pozwól, by fiszki były zawsze tam, gdzie Ty. Zagospodaruj swój czas i zadbaj o język angielski już dziś. Naprawdę warto, można wiele zyskać.

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

SPRAWDŹ SWÓJ POZIOM PRZED MATURĄ!

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE