fiszki-techniki-uczenia-słownictwo-angielskie

W listopadzie 2013 napisałem artykuł zatytułowany „300 słówek miesięcznie bez wysiłku,” w którym krótko przedstawiłem zalety stosowania samodzielnie wykonanych fiszek w nauce języka angielskiego. Zdaję sobie sprawę, że przygotowanie tego typu pomocy wymaga wiele pracy i czasu, którego dziś tak bardzo brakuje. Dlatego nie każdy decyduje się na takie właśnie rozwiązanie.

Pierwsze dni nowego roku postanowiłem więc przeznaczyć na poszukiwanie alternatywnego sposobu nauki języka obcego, z którego mogliby skorzystać zapracowani fiszkomaniacy. Chciałem przede wszystkim znaleźć produkt, spełniający oczekiwania moje, jako nauczyciela, jak i osób uczących się angielskiego. Od ponad dwóch lat jestem wiernym fanem Wydawnictwa Cztery Głowy, specjalizującego się głównie w tworzeniu fiszek. Śledzę dynamiczny rozwój firmy i cieszy mnie fakt, iż fiszki.pl wychodzą naprzeciw potrzebom wymagającego i ambitnego klienta.

Proponowane przez Wydawnictwo Fiszki Komiksowe, którym poświęciłem więcej miejsca w mojej recenzji, utwierdzają mnie w przekonaniu, iż Wydawnictwo Cztery Głowy, na chwilę obecną, mocno wyróżnia się swoją ofertą na tle konkurencji.

 

Artykuł zawiera lokowanie produktu
Artykuł zawiera lokowanie produktu
reklama szkoła językowa nowa1

Zalety fiszek Tree Your English

1. Przejrzysty układ graficzny każdej fiszki skutecznie pobudza szare komórki do intensywnej wizualizacji wybranego słówka. Wyrażenie nabiera realnych kształtów i nie jest tylko abstrakcyjnym zestawieniem liter.

2. Transkrypcja zamieszczona pod głównym słówkiem ułatwia poprawne opanowanie wymowy. Dodatkowo przy zakupie produktu otrzymuje się kod umożliwiający pobranie nagrań w formacie MP3.

3. Poniżej zabawnego obrazka znajduje się przykładowe zdanie, które określa kontekst i wskazuje zastosowanie nowo poznanej frazy. Tłumaczenie polskie zamieszczono na odwrocie fiszki, co pozwala wybrać preferowaną formę nauki.

4. Angielskie fiszki mocno uzależniają i oto właśnie chodzi. Dodają pewności w uczeniu się słownictwa, które z powodzeniem można wykorzystać w życiu codziennym lub sytuacjach zawodowych.

5. Wydawnictwo zadbało o system powtórek w postaci krzyżówek, rebusów i tłumaczeń zdań. Co więcej, drzewo na pudełku symbolizuje szybki przyrost nowych wiadomości, aktywne uczenie się i trwałe przyswojenie zdobytej wiedzy.

Znajdą się wady?

Tak. Jak na razie dostępne są tylko poziomy A1-A2. Skontaktowałem się osobiście z reprezentantem Wydawnictwa Cztery Głowy, który zapewnił mnie, iż fiszki na poziomie B1-B2 są już w przygotowaniu. Bardziej zaawansowanym klientom nie pozostaje więc nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość lub wybrać standardowe fiszki z oferty Wydawnictwa. Przyjemność szybkiej i efektywnej nauki kosztuje, ale uważam, że kwota 25-29 zł to dobra inwestycja w rozwój umiejętności językowych.

Tymczasem zachęcam również do tworzenia własnych fiszek przy pomocy gotowego szablonu Gettin’ English. Rozbudź swoją ciekawość i pozwól, by fiszki były zawsze tam, gdzie Ty. Zagospodaruj swój czas i zadbaj o język angielski już dziś. Naprawdę warto, można wiele zyskać.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.