Czy jesteś bystrzejszy od Jo Nesbø?

0 1 712

Jeśli lubisz logiczne wyzwania dla swojego umysłu i miałeś już przyjemność rozwiązać Brain Teasers na naszej stronie, to poniższa zagadka z pewnością przypadnie Ci do gustu. Alex Bellos z The Guardian, twórca tej łamigłówki zapewnia, że nie musisz być super geniuszem. Wystarczy logicznie pomyśleć nad rozwiązaniem, które krótko mówiąc jest dziecinnie proste jak się później okazuje (po fakcie).

Jeśli znasz rozwiązanie to podziel się nim w komentarzu. Kliknij w przycisk Facebook / Twiter i udostępnij tę zagadkę swoim znajomym. Czy myślisz, że w ogóle dadzą radę ?

Tysiące osób podjęło próbę rozwikłania tego kreatywnego zadania. Sam Jo Nesbø, jeden z najwybitniejszych norweskich pisarzy, dopiero po kilku minutach wpadł na pomysł, jak zapalić żarówkę. Być może to właśnie Ty masz większy potencjał, aby rozgryźć tę łamigłówkę. Do dzieła!

ZASADY

Przed tobą znajdują się trzy identyczne wyłączniki (switches). Tylko jeden z nich kontroluje lampę na strychu (attic). Twoim zadaniem jest wskazać, który z nich włączy żarówkę (bulb). Możesz nimi dowolnie sterować (manipulate), ale masz tylko jedną próbę, by przekonać się czy miałeś rację. Postawmy sprawę jasno – nie widzisz światła na strychu. Po naciśnięciu wyłącznika możesz pójść na górę (upstairs), aby sprawdzić czy miałeś rację bez możliwości powrotu na dół. Oglądnij filmik, aby zwizualizować to zadanie. Czy już wiesz jaka jest odpowiedź?

ROZWIĄZANIE

Upewnij się, że poświęciłeś wystarczająco dużo czasu, aby rozwikłać zadanie Alexa. Odpowiedź znajdziesz w poniższym linku.  Daj nam znać co sądzisz o tym „brain teaser”

Rozwiązanie

Nie przegap kolejnego wpisu - dołącz do nas na Facebook
 
close-link

Chcesz w końcu przełamać barierę
w mówieniu?

Sprawdź ofertę kursów językowych z lektorem na żywo. Ucz się języków obcych bez wychodzenia z domu.
Zapisz się na kurs językowy online.
SKORZYSTAJ Z LEKCJI PRÓBNEJ
close-link
LEKCJA PRÓBNA