GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Czy jesteś bystrzejszy od Jo Nesbø?

0 2 671

Jeśli lubisz logiczne wyzwania dla swojego umysłu i miałeś już przyjemność rozwiązać Brain Teasers na naszej stronie, to poniższa zagadka z pewnością przypadnie Ci do gustu. Alex Bellos z The Guardian, twórca tej łamigłówki zapewnia, że nie musisz być super geniuszem. Wystarczy logicznie pomyśleć nad rozwiązaniem, które krótko mówiąc jest dziecinnie proste, jak się później okazuje (po fakcie).

Tysiące osób podjęło próbę rozwikłania tego kreatywnego zadania. Sam Jo Nesbø, jeden z najwybitniejszych norweskich pisarzy, dopiero po kilku minutach wpadł na pomysł, jak zapalić żarówkę. Być może to właśnie Ty masz większy potencjał, aby rozgryźć tę łamigłówkę. Do dzieła!

ZASADY

Przed tobą znajdują się trzy identyczne wyłączniki (switches). Tylko jeden z nich kontroluje lampę na strychu (attic). Twoim zadaniem jest wskazać, który z nich włączy żarówkę (bulb). Możesz nimi dowolnie sterować (manipulate), ale masz tylko jedną próbę, by przekonać się czy miałeś rację. Postawmy sprawę jasno – nie widzisz światła na strychu. Po naciśnięciu wyłącznika możesz pójść na górę (upstairs), aby sprawdzić czy miałeś rację bez możliwości powrotu na dół. Obejrzyj film, aby zwizualizować to zadanie. Czy już wiesz, jaka jest odpowiedź?

ROZWIĄZANIE

Upewnij się, że poświęciłeś wystarczająco dużo czasu, aby rozwikłać zadanie Alexa. Odpowiedź znajdziesz w poniższym linku.  Daj nam znać co sądzisz o tym „brain teaser”

Rozwiązanie

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE