GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Kiedy użyjemy mind you?

0 4 280

Hiya! Czas na nowy artykuł z cyklu Angielski w Pigułce. Krótkie treści dostępne w tej sekcji pozwolą Ci usystematyzować wiedzę i poznać zwroty, dzięki którym Twój angielski będzie brzmiał autentycznie.

Myślę, że tym razem przydatne okaże się potoczne angielskie wyrażenie mind you. Co ono właściwie oznacza? Zanim odpowiem na to pytanie, przyjrzyj się poniższym zdaniom i pogłówkuj nieco. 

  • Dentists get paid a lot. Mind you, they often work long hours. 
  • This pick-up truck is quite nice. Mind you, it’s a car with high fuel consumption. 
  • I enjoy working as a freelancer. Mind you, I still have to write weekly reports and meet deadlines. 

Mind you to dość powszechne wyrażenie wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii. Najczęściej kontrastuje z tym, co zostało powiedziane wcześniej, dlatego tę frazę można przetłumaczyć jako: zwróć uwagę, proszę zauważyć lub jednak. 


Nie ulega wątpliwości, że bez powtórek opanowane nowych słówek bywa ulotne. Bardzo zależy mi na tym, abyś z pomocą Gettin’ English zadbał o systematyczność nauki oraz przyswajał szereg informacji, które wykorzystasz w realnych sytuacjach życia codziennego. Jeżeli chcesz przypomnieć sobie najciekawsze angielskie zwroty z mind, to zapraszam tutaj. Dowiesz się m.in.: jak powiedzieć po angielsku co z oczu, to serca, nie móc się zdecydować, wypaść z głowy oraz jak rozszyfrować akronim MYOB. 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

E-book czasowniki modalne

Teoria i ćwiczenia w jednym miejscu.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE