ćwiczenia-used-to-would-get-be-used-sample
ćwiczenia-used-to-would-get-be-used

Osobom uczącym się języka angielskiego bardzo często sprawiają problemy konstrukcje used to, be/get used to. W ostatnim wpisie podzieliliśmy się z Wami zastosowaniem used to / would. Jeżeli chcesz mieć pewność, że rozumiesz subtelne różnice gramatyczne, możesz już teraz sprawdzić wcześniejszy artykuł zanim przejdziemy do bohaterów tego wpisu „be/get used to

Chcesz wiedzieć więcej i mieć pewność, że dobrze opanowałeś konstrukcje used to/would, be/get used to? Opracowaliśmy dla Ciebie dodatkowe ćwiczenia gramatyczne, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę.

GET USED TO

Ta konstrukcja oznacza „przyzwyczaić się do czegoś” Można by powiedzieć, że jest to swego rodzaju proces. To przede wszystkim sytuacja, z którą musimy się oswoić i dać sobie odrobinę czasu, aby te zmiany stały się częścią naszego życia. Zwróć uwagę, że konstrukcja get used to przyjmuje różne formy czasów gramatycznych: teraźniejszość, przeszłość, przyszłość itp (zamieniasz tylko czasownik get). Po konstrukcji get used to stawiamy rzeczownik lub czasownik w formie gerund (-ing).

I am getting used to working overtime.

We’re sure that she will get used to living abroad.

How did you get used to travelling so often?

reklama szkoła językowa nowa1

BE USED TO

Stosujemy, gdy chcemy powiedzieć, że jesteśmy do czegoś przyzwyczajeni. Podczas gdy wyrażenie get used to jest procesem, konstrukcja be used to jest efektem końcowym tych zmian. Be used to daje nam jasno do zrozumienia, że dana czynność przychodzi nam łatwo i jest czymś zupełnie naturalnym. Tu również stosujesz czasownik w formie gerund. Spójrz na poniższe przykłady:

I was used to getting up early in my childhood.

I guess they are used to learing English at home.

She has been used to sleeping 5 hours since she got that job.

Test online

Wybierz poprawną odpowiedź: get used to / be used to.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.