GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 24 – bucket list

0 3 155

Czy w Twoim życiu są jeszcze jakieś pasje, których nie mogłeś/aś zrealizować do tej pory? W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tzw. bucket list – zwrotem bardzo często wykorzystywanym w języku potocznym. Być może kojarzysz idiom kick the bucket (kopnąć w kalendarz)? Jak myślisz kiedy mowa o bucket list? Dowiesz się tego z poniższej definicji, przykładowego zdania i polskiego tłumaczenia.

bucket list – a list of things you want to do before you die
Bungee jumping is on my bucket list.
bucket list – lista rzeczy do zrobienia przed śmiercią

Aby zapamiętać dzisiejszy zwrot na dłużej, oglądnij poniższy film, w którym pojawia się 94-latka. Shirley spełniła swoje marzenie i wykupiła czas antenowy w TV, aby powiedzieć wszystkim swoje przesłanie. Jak myślisz co zdążyła powiedzieć w zaledwie 5 sekund? A co znajduje się na Twojej bucket list? Daj nam znać w komentarzu.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE