GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 33 – cool down

4 3 105

W tym roku duże emocje wzbudza Eurowizja 2016, ale jeszcze większe przegrana Margaret. Wyniki preselekcji wyłoniły kandydata, który będzie reprezentował nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Został nim Michał Szpak. Anglicy często mówią there is no accounting for tastes – o gustach się nie dyskutuje, więc może pomińmy tę część … Chcemy, abyś poznał dziś angielskie słówka, które przydadzą Ci się w życiu. Piosenka Margaret Cool Me Down jest dobrą okazją do poznania nowych słówek. Przeczytaj poniższą definicję, przykład w zdaniu oraz polskie tłumaczenie. Przyłącz się również do dyskusji na temat Eurowizji.

cool down – make somebody calm and less excited
You’re overreacting. Try to cool down!
cool down – ochłonąć, studzić (np. zapał)

Jak oceniasz decyzję widzów odnośnie Eurowizji? Jesteśmy ciekawi Twojego zdania. Czy Michał Szpak ma szanse na wygraną? Czy Margaret miałaby szanse na przełamanie złej passy naszego kraju na Eurowizji? Zachęcamy do dyskusji.

Może ci się spodobać również
4 Komentarze
 1. Klaudia mówi

  Moim zdaniem piosenka Szpaka nadaje się na Eurowizję i nawet byłam za nim ;)

 2. Aśkaaa mówi

  Na pewno wygramy Eurowizje :D

 3. Paweł mówi

  Można było się tego spodziewać.

 4. Ewela mówi

  Decyzja należała do widzów ale myślę, że Margaret powinna wygrać. Mielibyśmy szanse na wygraną.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

E-book czasowniki modalne

Teoria i ćwiczenia w jednym miejscu.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE