GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Czytanie ze zrozumieniem – Cambridge English: First

0 11 465

READING & USE OF ENGLISH

Od 2015 egzaminatorzy Cambridge wprowadzili nowy format egzaminu pisemnego. Od tej pory Reading i Use of English zostały połączone w jedną całość. Nie dajemy już egzaminu FCE lecz Cambridge English: First. Egzamin trwa 1h 15min i składa się z 7 części (52 pytania). Dziś sprawdzamy jak poradzić sobie z Reading – część 5-7 w arkuszu. Niemal wszystkie teksty pochodzą z autentycznych czasopism, gazet, serwisów internetowych lub utworów literackich. Jeśli przygotowujesz się do egzaminu należy pamiętać, aby ćwiczyć umiejętność czytania każdego dnia. Bez wymówek. Wystarczy, że będziesz czytał zagraniczną prasę lub przerabiał teksty w sekcji Angielski na Poziomie, czytanie ze zrozumieniem na poziomach B2. Czy wiesz, że możesz już teraz ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem i poszerzać zasób słownictwa dzięki nowej metodzie Gettin’ English? Ćwiczenia jakie występują w tej części to m.in. dopasowywanie do siebie fragmentów tekstu, wybieranie jednej z kilku podanych odpowiedzi lub uzupełnianie luk w tekście.

PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINU FCE JESZCZE SKUTECZNIEJ
Jeżeli przygotowujesz się do egzaminu Cambridge English: First to koniecznie sprawdź ofertę e-booków, które przygotują Ciebie do egzaminu FCE.
Zobacz ofertę

KILKA WSKAZÓWEK JAK PORADZIĆ SOBIE Z SEKCJĄ CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM CAMBRIDGE ENGLISH: FIRST

  1. Czytaj tytuły, źródła tekstu. Zostały podane celowo, aby pomóc Ci w trakcie egzaminu.
  2. Zanim odpowiesz na pytania należy przeczytać tekst pobieżnie, aby zrozumieć główny zarys tematyki. Pomoże Ci to w późniejszym czasie sprawnie poruszać się między pytaniami a samym tekstem.
  3. W części drugiej sprawdź, czy słowa w obrębie luki nie są wyrażeniami idiomatycznymi, kolokacjami, lub związkami frazeologicznymi. Na samym końcu upewnij się, czy dany akapit względem całego tekstu ma logiczną spójność.
  4. Na każdy tekst przeznacz nie więcej niż 15 minut. Postaraj się kontrolować czas. Jeśli w dalszym ciągu masz dużo czasu na przygotowanie się do Cambridge English: First, czytaj w domu i sprawdzaj ile minut potrzebujesz na dany tekst. Z czasem będziesz sprawniej poruszać się po arkuszach egzaminacyjnych.
  5. Nie kieruj się swoją wiedzą. Nie zawsze artykuł będzie zgodny z Twoim zasobem informacji. Może się zdarzyć, że tekst będzie dotyczył najnowszych odkryć w dziedzinie medycyny, o których niewielu jeszcze słyszało. Twoim zadaniem jest poprawne odczytanie myśli autora.
  6. Bogaty zasób słownictwa może uratować Cię na egzaminie. Koniecznie ćwicz synonimy oraz ich wyrazy przeciwstawne.
  7. Trafiłeś na to samo słówko z pytania w tekście? Brawo! Najprawdopodobniej to zła odpowiedź. Uważaj na takie pułapki przygotowane przez egzaminatorów Cambridge, bo „coś tu śmierdzi.”
  8. Nie zapomnij przenieść swoich odpowiedzi na kartę Answer Sheet. W stresie ludzie robią różne rzeczy.

Pobierz teraz przykładowe arkusze z sekcji czytanie ze zrozumieniem Cambridge English: First. Przekonaj się czego możesz się spodziewać.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE