GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 41 – hook up with

0 3 670

W okresie wakacyjnym mamy nadzieję, że nie zapominasz o codziennej nauce z Gettin’ English. My nie odpuszczamy i jak zawsze szukamy nowych inspiracji do przygotowania wpisów, które skutecznie zmotywują Cię do nauki przydatnych zwrotów. Uczymy praktycznie i możesz być pewny, że z naszą pomocą, poznasz współczesną angielszczyznę. Pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz sporo darmowych materiałów do nauki angielskiego. Porozglądaj się nieco, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. A teraz przejdźmy do rzeczy.

hook up with – meet somebody and spend time with them or begin a romantic relationship
In Spain, we often hooked up with other foreign students.
hook up with – spotykać się z kimś, trzymać z kimś

Czas na krótki film, w którym pojawi się dzisiejszy zwrot. Nie tak dawno temu, Matt Damon przygotował nie lada wyzwanie dla przypadkowych osób na ulicy. Co ma z tym wspólnego Jason Bourne? Sprawdź koniecznie!

angielski-ebook-B2-gettin-lingo
Oczywiście, czasownik złożony hook up (with) ma jeszcze jedno ważne znaczenie w języku potocznym. Wiesz jakie? Jeśli tak, śmiało daj znać w komentarzu. Udostępnij również ten krótki wpis znajomym w mediach społecznościowych. Niech i oni skorzystają z darmowych materiałów do nauki angielskiego przygotowanych przez redakcję Gettin’ English. A jeśli masz ochotę poznać więcej praktycznych zwrotów na poziomie B2, znajdziesz je w naszym e-booku Gettin’ Lingo. Na pewno się nie zawiedziesz.

Zajrzyj do środka

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE