GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 41 – hook up with

0 3 145

W okresie wakacyjnym mamy nadzieję, że nie zapominasz o codziennej nauce z Gettin’ English. My nie odpuszczamy i jak zawsze szukamy nowych inspiracji do przygotowania wpisów, które skutecznie zmotywują Cię do nauki przydatnych zwrotów. Uczymy praktycznie i możesz być pewny, że z naszą pomocą, poznasz współczesną angielszczyznę. Pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz sporo darmowych materiałów do nauki angielskiego. Porozglądaj się nieco, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. A teraz przejdźmy do rzeczy.

hook up with – meet somebody and spend time with them or begin a romantic relationship
In Spain, we often hooked up with other foreign students.
hook up with – spotykać się z kimś, trzymać z kimś

Czas na krótki film, w którym pojawi się dzisiejszy zwrot. Nie tak dawno temu, Matt Damon przygotował nie lada wyzwanie dla przypadkowych osób na ulicy. Co ma z tym wspólnego Jason Bourne? Sprawdź koniecznie!

angielski-ebook-B2-gettin-lingo
Oczywiście, czasownik złożony hook up (with) ma jeszcze jedno ważne znaczenie w języku potocznym. Wiesz jakie? Jeśli tak, śmiało daj znać w komentarzu. Udostępnij również ten krótki wpis znajomym w mediach społecznościowych. Niech i oni skorzystają z darmowych materiałów do nauki angielskiego przygotowanych przez redakcję Gettin’ English. A jeśli masz ochotę poznać więcej praktycznych zwrotów na poziomie B2, znajdziesz je w naszym e-booku Gettin’ Lingo. Na pewno się nie zawiedziesz.

Zajrzyj do środka

close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE