GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 41 – hook up with

0 3 536

W okresie wakacyjnym mamy nadzieję, że nie zapominasz o codziennej nauce z Gettin’ English. My nie odpuszczamy i jak zawsze szukamy nowych inspiracji do przygotowania wpisów, które skutecznie zmotywują Cię do nauki przydatnych zwrotów. Uczymy praktycznie i możesz być pewny, że z naszą pomocą, poznasz współczesną angielszczyznę. Pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz sporo darmowych materiałów do nauki angielskiego. Porozglądaj się nieco, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. A teraz przejdźmy do rzeczy.

hook up with – meet somebody and spend time with them or begin a romantic relationship
In Spain, we often hooked up with other foreign students.
hook up with – spotykać się z kimś, trzymać z kimś

Czas na krótki film, w którym pojawi się dzisiejszy zwrot. Nie tak dawno temu, Matt Damon przygotował nie lada wyzwanie dla przypadkowych osób na ulicy. Co ma z tym wspólnego Jason Bourne? Sprawdź koniecznie!

angielski-ebook-B2-gettin-lingo
Oczywiście, czasownik złożony hook up (with) ma jeszcze jedno ważne znaczenie w języku potocznym. Wiesz jakie? Jeśli tak, śmiało daj znać w komentarzu. Udostępnij również ten krótki wpis znajomym w mediach społecznościowych. Niech i oni skorzystają z darmowych materiałów do nauki angielskiego przygotowanych przez redakcję Gettin’ English. A jeśli masz ochotę poznać więcej praktycznych zwrotów na poziomie B2, znajdziesz je w naszym e-booku Gettin’ Lingo. Na pewno się nie zawiedziesz.

Zajrzyj do środka

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

SPRAWDŹ SWÓJ POZIOM PRZED MATURĄ!

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE